BILETUL ZILEI 16 MARTIE 2016. Barcelona cu un pas in sferturile Ligii Campionilor, Bayern mai are de “tras”

By Delia Ion martie 16, 2016 08:56

BILETUL ZILEI 16 MARTIE 2016. Ca si cunoscatori de fotbal, va inchipuiti ca vreuna dintre cele doua partide de azi, contand pentru optimile Ligii Campionilor, s-ar putea incheia cu scorul de 0-0? Noi nu! Barcelona nu are mari emotii in privinta calificarii dupa 2-0 la Londra. Arsenal este totusi o echipa ofensiva care nu va veni la Barcelona sa se apere. Exact adversarul de care Barca are nevoie pentru a-si pune in valoare atacurile si contraatacurile ucigatoare.

BILETUL ZILEI 16 MARTIE 2016. Bayern este favorita la calificare in fata lui Juve dupa 2-2 la Torino. Juve este nevoita sa invinga astfel incat nu va refuza jocul. Bayern va avea totusi nevoie sa joace la turatie maxima pentru a se califica in optimi. Este de prevazut un meci cu goluri.

BILETUL ZILEI 16 MARTIE 2016. Inverness si Hibernian isi disputa un loc in semifinalele Cupei Scotiei. In tur, rezultat de egalitate 1-1. Inverness (liga 1) pleaca cu prima sansa. Hibernian (liga 2) vrea sa o urmeze pe Rangers, colega de esalon, in penultimul act al competitiei. Sunt sanse sa avem parte de un meci strans.