BILETUL ZILEI 4 IANUARIE 2017. Real Madrid – Sevilla, derby-ul optimilor Cupei Spaniei

By Bogdan ianuarie 4, 2017 11:57

BILETUL ZILEI 4 IANUARIE 2017. Derby-ul optimilor de finala ale Cupei Spaniei este indiscutabil duelul dintre Real Madrid si Sevilla, locul 1 respectiv locul 3 in La Liga. Chiar daca o dubla mansa inseamna ca oricand calculele se pot da peste cap, suntem convinsi ca ambele formatii isi vor pune in valoare calitatile ofensive inca din primele minute. Prima repriza a intalnirii nu va trece fara sa vedem macar un gol inscris.

BILETUL ZILEI 4 IANUARIE 2017. Larissa – Veria, meci intre doua candidate certe la retrogradarea in esalonul 2 al Greciei. Larissa este pe 14 cu 10 puncte, Veria este pe 15 (penultimul loc) cu 8 puncte. Caracteristic pentru cele doua echipe este slaba ofensiva. Gazdele au inscris 10 goluri in 12 etape in timp ce oaspetii au punctat doar de 5 ori, in acelasi numar de meciuri. Nu ne asteptam la o partida cu multe reusite.

BILETUL ZILEI 4 IANUARIE 2017. Partida echilibrata la Kerkyra, locul 11 cu 12 puncte, acolo unde vine in vizita Atromitos, locul 8 cu 17 puncte. Ambele vin dupa doua infrangeri consecutive insa mizam pe oaspeti deoarece au demonstrat in acest sezon ca stiu cum sa abordeze intalnirile cu echipe din partea a doua a clasamentului. Statisticile sunt net in favoarea lui Atromitos, neinvinsa in ultimele zece confruntari directe.

BILETUL ZILEI 4 IANUARIE 2017

22:15 Real M. – Sevilla peste 0,5 goluri in prima repriza cota 1,2 (scor final: s-a marcat in prima repriza)
17:15 AEL Larissa – Veria sub 3,5 goluri cota 1,15 (scor final: 2-1)
15:00 Kerkyra – Atromitos (-1,5 goluri) H2 cota 1,12 (scor final: 1-1)
17:00 Ermis – Doxa peste 1,5 goluri cota 1,2 (scor final: 1-0)
19:30 Olympiacos – Asteras T. peste 1,5 goluri cota 1,11 (scor final: 2-1)
17:25 Al Gharafa – Al Ahli Doha peste 1,5 goluri cota 1,14 (scor final: 2-0)