Candidatii PNL, PMP si USB la Consiliul General al Municipiului Bucuresti (CGMB)

Cristiana Petrariu Bota
By Cristiana Petrariu Bota aprilie 27, 2016 18:31

Candidatii PNL, PMP si USB la Consiliul General al Municipiului Bucuresti (CGMB)

ALEGERI LOCALE 2016. Va prezentam mai jos listele cu candidatii PNL, PMP si USB la Consiliul General al Municipiului Bucuresti (CGMB), potrivit hotnews.ro, care citeaza procesul verbal de afisare al Biroului Electoral al Municipiului Bucuresti si site-ul PNL.

Lista candidatilor PNL la CGMB este deschisa de Ciprian Ciucu, fostul candidat independent la primaria generala a capitalei sustinut de M10, acesta fiind urmat de Cristian Olteanu si Hazem Kansou. Uniunea Salvati Bucurestiul (USB)) si Miscarea Populara au ales sa isi puna in fruntea listei de consilieri candidatii la primaria generala, Nicusor Dan respectiv Robert Turescu.

Iti recomandam si: ALEGERI LOCALE 2016. Candidati PSD – UNPR la Consiliul General al Municipiului Bucuresti (CGMB)

Lista candidatilor PNL pentru Consiliul General al Bucurestiului

1. Ciucu Ciprian
2. Olteanu Cristian-Marian
3. Kansou Hazem
4. Deaconescu Catalin-Ionut
5. Rogin Marius
6. Nicolae Andrei
7. Bujduveanu Stelian
8. Margarit Nicolae-Sorin
9. Comanescu Mihai
10. Nicolescu Daniela
11. Alexandre-Fontoura Lacramioara
12. Stoican Vichi-Stefania
13. Campeanu Remus-Catalin
14. Pop Romeo-Teodor
15. Cosocariu Alexandru-Dan
16. Nita Alina Valentina
17. Ionescu Alexandru-Silviu
18. Panaitescu Horatiu
19. Burlacu Oleg
20. Marin Daniela-Alina
21. Garofil Nicolae-Dragos
22. Radu Richard-Vicentiu
23. Raicu Mircea-Cristian
24. Dumitrescu Florin-Alexandru
25. Brad Alexandru Samer
26. Baluta Aurelian-Virgil
27. Dragnea Petre-Bogdan-Catalin
28. Tudoroiu Lucretiu
29. Dontu Elena
30. Dorneanu Paul-Viorel
31. Voicu Mihai
32. Voinea Nicolae-Andi
33. Neacsu Adrian
34. Manea Valeriu
35. Dragomir Ana-Maria
36. Stetco Ioan
37. Ursache Mircea
38. Buftea Gavrila
39. Trasca Iuliana-Marinela
40. Birsan Mihai
41. Pastrama Cristina
42. Chiris Mariana
43. Stancu Sotir
44. Meca Luiza-Oana
45. Zaharia Razvan-Cristian
46. Ivan Dragos-Adrian
47. Fatu Adrian
48. Zorila Marius
49. Boboc Mihaela-Doina
50. Benchescu Bianca Stefania
51. Zah Gheorghe-Vasile
52. Carp Radu
53. Prioteasa Tiberiu
54. Birsan Ioan
55. Feroiu Dumitru-Silviu
56. Voicu Dumitru-Alexandru
57. Ene Maria-Adriana
58. Voinea Inocentiu-Ioan
59. Motea Nicoleta
60. Manolache Constantin
61. Caliman Constantin
62. Dumitru Elisabeta
63. Deac Andreea-Ioana
64. Juganaru Daniela-Maria
65. Dogaru Eugen-Marian
66. Gicu Stila

Sursa: Website-ul PNL.

Potrivit informatiilor publicate pe site-ul PNL, din perspectiva profesiei, structura listei de consilieri generali ai PNL Bucuresti este urmatoarea: 30% economisti, 20% juristi, 15% ingineri, 8% profesori, 6% specialisti stiinte politice, 3% specialisti stiinte administrative, 18% alte profesii (medici, arhitecti, ziaristi, specialisti PR, actori, electronisti).

Lista candidatilor PMP pentru Consiliul General al Bucurestiului.

1. Turcescu Robert Nicolae, Realizator emisiuni/Editorialist presa scrisa, Jurnalist (nume prenume, ocupatie, profesie)
2. Tomac Eugen, Deputat, Istoric
3. Petrescu Cristian, Administrator societate comerciala, Manager turism
4. Cristescu Radu, Director general, Inginer
5. Nitu Florinel- Valentin, Director General, Inginer
6. Marin Stefanei -Dan, Director comercial, Analist Politic
7. Enache Stefan, Administrator, Economist
8. Iliescu Catalin- Luaan, Consilier General, Inginer
9. Ionescu Andrei, director executiv, expert comunicare
10. Florescu Adrian-Constantin, Presedinte ONG, Inginer
11. Diculescu Lucia-Alexandra, Consilier local, Inginer
12. Posircaru Ion, Inginer constructii, Inginer
13. Militam Marian- Catalin, Expert, Jurist
14. Sima Mihaela, Secretar, Psiholog
15. Podar Marian-Vasile, Inspector specialitate, Jurist
16. Bardac Cristian- Ionut, Director Vanzari, Jurnalist
17. Falcescu Jean-Andrei
18. Stanciulescu Iulian, Director marketing, Economist
19. Popa Gabriel, Manager, Stiinte Administrative
20. Margineanu Andrei, Fara ocupatie, Economist
21, Androne Otilia -Nicoleta, Referent, Student
22. Mihailovici Virginia, Sef departament, Avocat
23. Banculea Cristian-Dan, Director General, Inginer
24. Pauna Maria -Mihaela, Make-up artist, artist
25. Banciu Elena, Conf. Universitar, Rlosofe
26. Nedelea Vlad – Marius, sef serviciu juridic, jurist
27. Chiritescu Rorian, Dispecer, Inginer
28. Draghici Victor-Adrian, Manager Proiect, Economist
29. Martin Ion, Consilier imobiliar, Jurnalist
30. Melita Larisa- Madalina, Conf. Universitar, Inginer
31. Grigorescu Bogdan, intreprinzator privat, contabil
32. Bunescu Alexandru -Razvan, Expert, Economist
33. Chitescu Elena, administrator gradinita, profesor pedagogie scolara
34. Bosancu George- Alexandru, Ador/Model MRA, Inginer Geodez
35. Proca Cezar, Inginer, Inginer
36. Dinescu Ioan-Cristian, Consultant, Economist
37. Onofrei Ioan-Oaniel, Tehnician, Relatii Internationale
38. Ofariu Petruta- Denisa, Manager Marketing, Economist
39. Antonescu Daniela, Profesor, Inginer auto
40. Diculescu Florin, Tehnician, Jurist
41. Tecuceanu Marioara, Sef birou, Jumalist/Profe sor
42. Sebe Razvan -Nicolae, Gestionar, Gestionar
43. Iordadie Florina, Student, Jurist
44. Stefanescu Radu, sef lucrari, medic
45. Dinca Gheorghe, pensionar, redactor
46. Heksch Mihaela-Lidia, Presedinte, Inginer
47. Cretu Dan-Ilie, Pensionar, Inginer
48. Oprea Adrian, Consilier juridic, Jurist
49. Gagniuc Ana-Maria, Profesor, Consilier juridic
50. Dorunga George, Fara ocupatie, Economist
51. Baciu Tudorel, Informatidan, Subinginer
52. Savu Valentin, Director, Jurist
53. Giuraniuc Dan-Mircea, Marketing Specialist, Manager de produs
54. Radulescu Qistian- Gabriel, Administrator, Filosof
55. Standu Marin, Pensionar, Cadru Militar
56. Cradun Patrida- Mihaela, avocat, jurist
57. Bargau Marian, director sodetate, economist
58. Iosu Amana Elena, Jurist, Jurist
59. Mihalachioiu Cristian, Administrator, Electrotehnist
60. Alexie Alexandru- Florin, Asistent anestezie, Asistent medical
61. Spinu Cristian Gabriel, Tehnician, Tehnician
62. Luchian Florin, Fara ocupatie, Jurist
63. Mitrus Ionut-Sorin, Inginer, Inginer
64. Draghici Ionela, Director vanzari, Psihopedagog
65. Bucur Gheorghe, Paza si Control, Jurist
66. Baldovin Bogdan, Consilier, Preot
67. Serpescu Catalin, Agent Vanzari, Inginer
68. Chicos Gabriefa, contabil, inginer contabil
69. Popescu Gaudiu, Specialist Operatiuni, Inginer

Sursa: Proces-verbal de afisare – Biroului Electoral al Municipiului Bucuresti.

Lista candidatilor USB pentru Consiliul General al Bucurestiului.

1. Dan Nicusor Daniel, Cercetator, Matematician (nume prenume, ocupatie, profesie)
2. Armand Clotilde- Marie- Brigitte, Director General, Inginer
3. Wring Roxana- Sanda Presedinte al Asociatia Pro.Do.M 0, Economist
4. Dobrev Dumitru, Avocat, Jurist
5. Bugner Antoneta- Georgeta- Alexandra, Presedinte Fundatia Donatorilor Benevoli de Sange, Psiholog
6. Grigorescu Florin, Sef departament inginerie, Inginer
7. Danes Mihai, Director tehnic, Medic Veterinar
8. Arsu Alin-Ionut, Asistent social, Asistent social
9. Ciceala Ana-Maria, Administrator, Filosof
10. Munteanu Cristian Mihai, Cercetator stiintific III I.S.E.R., Inginer geolog
11. Franovici Bogdan, Consultanta in tehnologia informatie, Inginer
12. Paiusi Oliver Leon, Director agentie turism, Economist
13. Stroe Bogdan- Cristian, Analist programator, Inginer software
14. Ciurea Alexandru, Avocat, Avocat
15. Teodor Raluca-Nicoleta, Director, Profesionist in turism
16. Pruna Cristina- Madalina, Manager de proiect, Economist
17. Cotofana Liviu-Alin, Translator freelancer, Profesionist in turism
18. Bumbar Marian, Adminstra tor SRL, Inginer
19. Seidler Cristian- Gabriel, Director vanzari, Jurist
20. Banisor Dorina- Luminita, Economist, Economist
21. Tugui Matei-Ion, Analist servicii clienti, Licentiat comunicare si reiatii publice
22. Gadiuta Alexandru -Valeriu, Somer, Economist
23. Neacsu Andreea, Lector universita r, Arhitect
24. Malureanu Liviu, Auditor, Economist
25. Berceanu Qctavian-Alexandru, Cercetator, Inginer
26. Marinescu Sorin-Dumitru, Manager IT, Inginer in electronica si telecomunicatii
27. Radu Elena, Manager, Economist
28. Ivan Florin, Pensionar, Pensionar
29. Mitran Georgeta, Freelancer DTP si agent imobiliar, Inginer
30. Matache Cristinel- Nicusor, Agent imobiliar, Barman -ospatar
31. Smighelschi Cosmin- Victor, Administrator SRL, Jurist
32. Chircu Vaieriu, Manager de proiect, Arhitect
33. Stanciu Daniel, Conducat or auto, Economist
34. Iancu Elena, Casier contabil, Economist
35. Muresan Manuela, Specialist marketing, Psiholog
36. Macarie Ilinca, Arhitect, Arhitect
37. Dumitru Constanti n, Jurist, jurist
38. Andrusceasc Antonio, Director S.E.S., Teolog-asistent social
39. Moisei Corneliu- Grigore, Analist, Analist programator
40. Geamana Dragos, Psihotera peut, Psiholog
41. Marongiu Marco, Grafician, Designer
42. Fasie Mariana- Camelia, Pensionar, Consilier juridic
43. Bulfon Cristian- Laurentiu, Declarant documente si proceduri vamale, Jurist
44. Vasiliauskaite Berta, Project Manager, Specialista maketing
45. Paiusi Luminita- Cristina, Economist
46. Ene Stelian- Bogdan, Consultant it, Inginer
47. Alecu Alina, Manager, Specialist relatii publice
48. Moroianu Mihnea-Petru-Radu, Pensionar, Matematicia
49. Moldoveanu Lucian- lonel, Fotograf
50. Dinca Stefan- Cristian, Economist
51. Alexandru Adrian, Consultant, Inginer
52. Manole Mihai-Cosmin, Medic, Medic
53. Vieru Augustin-Manuel, Antropolo gie culturala, Antropolog
54. Pana Caroline-Ariela, Economist, Economist
55. Banisor Valentin-Dag, Inginer
56. Ceacar Sorin- Ioan, Inginer, Inginer electronist
57. Simoc Anda- Maria, Arhitect, Arhitect
58. Radu Andrei- Mihail, Director General, Economist
59. Murgoci Mihaela, Manager cultural, Istoric
60. Mindru Gabriela, Asistent de comunicare, Economist
61. Haisan Adrian, Programator, Programatar
62. Lazar Radu- Catalin, Agent imobiliar, Consilier vanzari
63. Timotin Dan-Grigore, Cercetator stiintific, Matematician
64. Chircu Ionut-Alexandru, Secretar notarial, Economist
65. Chiricuta Ion, Inspector, Inginer
66. Sandu Anca- Elena, Specialist relatii publice, Specialist bibliologie
67. Coroblea Cristina, Programator, Inginer
68. Ceacar Constantin-Liviu, Grafician, Grafician
69. Simionescu Gabriela, Profesor, Profesor
70, Dumitru Marius-Claudiu, Inspector, Inginer
71. Sion Dragos Florin, Director restaurant, Inginer
72. Moroianu Sergiu, Cercetator stiintific, Matematician
73. Frumuselu Constantin-Mugurel, Administrator baze date, Programator
74. Crudu Claudia-Elena, Agent vanzari, Economist
75. Lupescu Dumitru, Pensionar, Ofiter MApN
76. Munteanu Cristina-Simona, Inginer, Inginer
77. Fisteica Daniela, Economist, Economist
78. Alexandru, Dragos, Consultant economic, Economist
79. Galbenu, Mircea-Mihai, Administrator de retea, Economist
80. Boroianu Catalin, Proiectant General, Proiectant General
81. Vasilescu Andreea, Programa tor baze de date, Inginer
82. Pandici Petronela-Magdalena, Manager resurse umane, Jurnalist
83. Galbenu Ana-Iulia, Programator media, Economist

Sursa: Proces-verbal de afisare – Biroului Electoral al Municipiului Bucuresti.

loading...
loading...

Comentarii

Nu sunt comentarii!

Fii primul care adauga unul.