DINAMO-STEAUA

DINAMO – STEAUA 2-2, meci cu nume de mare derby disputat in Liga 4

Dinamo-Steaua, derby-ul care decidea titlul de campioana a Roamaniei in urma cu cativa ani, a dat o reprezentatie azi insa la nivelul Ligii a 4-a. Desi pornea din postura de favorita, echipa Armatei nu a reusit sa se impuna impotriva alb-rosilor, scorul final fiind de 2-2.

Stelistii au dominat prima parte a intalnirii si meciul parea sa nu aiba istoric dupa ce se distantasera la 2-0 prin golurile lui Batfoi (min.22) si Rasdan (min.42). Totusi CSA Steaua conducea la pauza doar la un gol diferenta caci gazdele au redus din diferenta prin Ivan (min.43).

Dinamo a egalat pe tabela in minutul 63 prin Vlad, acesta ramanand si scorul final al intalnirii, favorizati de acest rezultat fiind in principal cei de la Academia Rapid ramasi pe primul loc, cu 2 puncte mai mult decat Steaua.

CSA Steaua a evoluat in urmatoarea formula de joc: Iancu – Zamfirescu (Jitaru), Paduret, Sitaru, Grigore (Turbatu), Constantinescu, Vilcea, Predescu, Rasdan, Batfoi (Mirea), Camara

Articole asemănătoare

Clasament WTA: Simona Halep se mentine pe locul I pentru a 14-a saptamana

Ioana Badulescu

Simona Halep a castigat turneul de la Roland Garros. Titlul Simonei vine la 45 de ani dupa ce Ilie Nastase a castigat turneul de la Paris