SIMONA HALEP MADRID 2017

Simona Halep a invins-o pe Kasatkona si este in semifinale la Beijing

Simona Halep s-a calificat in semifinalele turneului Premier Manadatory de la Beijing dupa ce a invins-o in sferturi pe rusoaica Daria Kasatkina (nr.34 WTA), in numar minim de seturi. scor 6-2, 6-1, la capatul a o ora si 10 minute de joc.

A fost o meritata revansa obtinuta de Halep dupa infrangerea suferita in urma cu zece zile in cadrul turneului de la Wuhan. Partida a fost la discretia campioanei noastre care nu a lasat impresia in niciun moment ca poate avea probleme in a promova in penultimul act al competitiei.

In semifinale, Halep (nr. 2 mondial), ar putea sa o infrunte chiar pe colega ei din echipa de FedCup, Sorana Cirstea care va evolua in sferturi impotriva Jenei Ostapenko (Ucraina).

Turneul de tenis de la Beijing este dotat cu premii totale in valoare de  6,381,679 dolari si a fost castigat la ultima editie de Agnieszka Radwanska.

Articole asemănătoare

Raul Catinas, K1 MADRID. Romanul a castigat meciul cu spaniolul Trallero la puncte

Lucy Ionesco

Antoanela Manac a castigat prima medalie la o Cupa Continentala pentru triatlonul romanesc