-1.1 C
26 noiembrie 2020

Astra Giurgiu a invins Botosaniul si a urcat in fotoliul de lider

Astra Giurgiu este noul lider al Ligii 1 dupa victoria clara obtinuta pe teren propriu, scor 5-0, cu FC Botosani, intr-o partida contand pentru etapa a XV-a a Ligii 1.

Doar 9 minute a rezistat tabela de marcaj neschimbata, Enache inscriind din interiorul careului cu un sut plasat.

Superioritatea evidenta a gazdelor s-a concretizat in minutul 17, printr-o noua reusita a giurgiuvenilor, William inscriind la capatul unei actiuni personale.

Prima parte a intalnirii s-a incheiat cu scorul de 4-0, Enache reusind dubla, in minutul 32 in timp ce japonezul Seto a fructificat, in minutul 43, o pasa a lui William.

Astra a redus presiunea dupa pauza, incheind totusi meciul cu un nou gol, Yoda inscriind la una dintre ultimele faze ale intalnirii.

Au evoluat urmatoarele formatii:

Astra Giurgiu: Coman – Matel (Yoda ’68), Yahaya, Gaman, Morais – Laban, Seto – Enache, Budescu (Cristescu ’75), William – Yazalde (Ivanovski ’64). Antrenor: Daniel Isaila.

FC Botosani: Curileac – Patache, Poverlovici, C. Dinu, Maghici – Fulop – Vraciu (Radu ’79), Vasvari, Tincu, Codoban (Matei ’46) – Carjan (Taban ’87). Antrenor: Cristian Popovici.

Sursa foto: astragiurgiu.ro

Catalina Ponor renunta la gimnastica: Din cauza sanatatii si a varstei, am decis sa spun stop