Astra Giurgiu invinge la Timisoara si ramane liderul Ligii 1

Astra Giurgiu va ramane liderul Ligii 1 si dupa etapa din acest weekend gratie victoriei obtinute cu scorul de 2-1, pe terenul Politehnicii Timisoara, intr-o partida contand pentru etapa a XvI-a a Ligii 1.

Dupa o prima repriza alba, oaspetii au deschis scorul, in minutul 53, Cristescu punctand dupa un serviciu perfect al lui Enache.

Acelasi Cristescu avea sa dubleze avantajul Astrei dupa ce a inscris, din lovitura libera de la 25 de metri, cu un sut bine plasat, in stanga portarului advers.

Cu doua minute inainte de final, Nanu a marcat golul de onoare al Timisoarei, inscriind cu o lovitura de cap, dupa un corner.

ACS Poli Timisoara: Nuno Claro – Belu, Scutaru, Seroni, Poparadu (Nanu ’61) – Petre, Trandu – Popovici (Barbut ’61), Gorobsov (Furtado ’70), Bălace – S. Szekely. Antrenor: Aurel Sunda

Astra Giurgiu: Coman – Matel, Gaman, A. Muresan, Morais – Yahaya, Laban – Enache, Cristescu (Seto ’90), William (Yoda ’85) – Yazalde (Bukari ’79). Antrenor: Daniel Isaila

Cartonase galbene: Szekely ’23, Barbut ’72, Furtado ’72, Seroni ’78, Belu ’82 / Laban ’13, ’82, Cristescu ’87, Coman ’90+1

Cartonas rosu: Laban ’82

TENIS. Monica Niculescu si Margarita Gasparian, invinse in semifinalele de la Miami

Muhammad Ali a murit! Campionul mondial la box suferea de Parkinson de 32 de ani