Social

Astra Giurgiu – Steaua Bucuresti 1-1 (1-1). Campionii sunt in avantaj dupa dubla cu liderul

Astra Giurgiu si Steaua Bucuresti au terminat la egalitate, scor 1-1, in derby-ul sfarsitului de an, in Liga 1.

Gazdele au deschis scorul in minutul 35, atunci cand Enache a inscris la coltul scurt, profitand de o eroare a lui Tatarusanu.

Avantajul Astrei nu a rezistat pana la pauza caci, la ultima faza de poarta a primei reprize, Varela a adus egalarea, cu un sut din interiorul careului.

Au evoluat urmatorii jucatori:

Astra Giurgiu: Silviu Lung – Matel, Ben Youssef, Muresan, Morais – Laban, Yahaya (Cristescu ’70) – Yoda (Bukari ’61), Budescu (Ivanovski ’83), Enache – Yazalde. Antrenor: Daniel Isaila.

Steaua: Tatarusanu – Varela, Szukala, Gardos, Latovlevici – Bourceanu, Prepelita (Iancu ’77) – Popa, Chipciu (Tatu ’65), Tanase – Piovaccari (Stanciu ’83). Antrenor: Laurentiu Reghecampf.

Cartonase galbene: Yazalde ’38, Yahaya ’67

Sursa foto: dolce-sport.ro

Legea pensiilor: Varsta de pensionare, vechime in munca si conditii de pensionare

Toti cei 40 de medici de la Unitatea de Primiri Urgente a Spitalului Judetean Oradea au demisionat, in frunte cu seful sectiei, Hadrian Borcea