Astra – Viitorul 2-0 (0-0). Giurgiuvenii se mentin in fruntea Ligii 1

Astra Giurgiu, liderul Ligii 1, a obtinut cea de-a sasea victorie consecutiva, dupa ce a dispus de FC Viitorul, cu scorul de 2-0, intr-o partida contand pentru prima etapa a returului.

Golurile au venit in partea a doua a jocului, prima repriza fiind una fara reusite notabile.

In minutul 56, centralul Radu Petrescu a aratat punctul cu var dupa un hent, in careul oaspetilor. Budescu a executat penalty-ul cu siguranta, in dreapta lui Balauru, aducand-o pe Astra in avantaj.

Scorul final al intalnirii a fost stabilit de Yoda, cu zece minute inainte de final, atacantul gazdelor, intrat pe teren la pauza, punctand cu un sut plasat, din interiorul careului.

Au evoluat urmatorii jucatori:

Astra Giurgiu: Coman – Matel, Muresan, Ben Youssef, Morais – Seto, Cristescu (Yahaya ’72) – Enache (De Amorim ’46), Budescu, Yoda – Bukari (Yazalde ’46). Antrenor: Daniel Isaila.

FC Viitorul: Balauru – Bejan, Putanu, Larie, Tosca – Daminuta, Carstocea – Nikolov (Marin ’82), Dica, Serban (Gavra ’72) – Rusu (Axente ’57). Antrenor: Bogdan Arges Vintila.

Cartonase galbene: Larie ’46, Dica ’55

BILETUL ZILEI 6 FEBRUARIE 2015. Cu ochii indreptati mai mult spre ligile inferioare!

Romania – Danemarca, 31-30! Tricolorele s-au calificat in semifinalele CM de handbal

Petrolul – U Cluj 2-0 (1-0). Dubla Hamza si gazdele raman in lupta pentru titlu