ATLETICO MADRID FC BARCELONA LIVE ONLINE 13 APRILIE 2016

ATLETICO MADRID – FC BARCELONA LIVE ONLINE in returul sferturilor de finala ale LIGII CAMPIONILOR

ATLETICO MADRID BARCELONA LIVE 13APRILIE 2016. FINAL. Entuziasm in tribunele lui Vicente Claderon. Atletico o invinge pe Barcelona cu scorul de 2-0 si o elimina din cursa spre castigarea trofeului. Atletico este in semifinale si viseaza la un duel cu rivala Real Madrid.

ATLETICO MADRID BARCELONA LIVE 13 APRILIE 2016. Min.90+2. Messi este foarte aproape de a trimite meciul in prelungiri. Suteaza periculos dintr-o lovitura libera insa balonul trece pe langa poarta. Scor Atletico- Barca 2-0 (min.90+2).

ATLETICO MADRID BARCELONA LIVE 13 APRILIE 2016. Min.90+1. Barca beneficiaza de o lovitura libera dupa un hent al lui Gabi insa tabela ramane neschimbata. Scor Atletico – Barca 2-0 (min.90+1).

ATLETICO MADRID BARCELONA LIVE 13 APRILIE 2016. Min.88. GOOOOL ATLETICO. Madrilenii sunt cu un pas in semifinale. Griezmann fructifica o lovitura de pedeapsa acordata in urma unui hent comis in carei de Iniesta. Scor Atletico – Barca 2-0 (min.88).

ATLETICO MADRID BARCELONA LIVE 13 APRILIE 2016. Min.66. Luis Suarez are golul in varful bocancului insa sutul sau este respins in ultima clipa de Jan Oblak. Scor Atletico – Barca 1-0 (min.66).

ATLETICO MADRID BARCELONA LIVE 13 APRILIE 2016. Min.58. Barcelona isi arata coltii. Jordi Alba se apropie de buturile adverse insa pasa sa care se dorea decisiva este interceptata de aparatorii echipei gazda. Scor Atletico – Barca 1-0 (min.58).

ATLETICO MADRID BARCELONA LIVE 13 APRILIE 2016. Min.53. Gazdele incep bine partea a doua a jocului. Saul Niguez trimite periculos un balon cu capul insa bara transversala o salveaza pe Barca de la primirea unui nou gol. Scor Atletico – Barca 1-0 (min.53).

ATLETICO MADRID BARCELONA LIVE 13 APRILIE 2016. Pauza. Atletico conduce cu 1-0 dupa primele 45 de minute. Este scorul perfect pentru a se califica in semifinale.

ATLETICO MADRID BARCELONA LIVE 13 APRILIE 2016. Min.36. GOOOOOL ATLETICO. Formatia lui Simeone este in semifinale. Golgheterul Antoine Griezmann plaseaza balonul cu capul in dreapta portarului advers dupa o centrare venita de la Saul Niguez. Scor Atletico – Barca 1-0 (min.36).

ATLETICO MADRID BARCELONA LIVE 13 APRILIE 2016. Min.25. Jocul este controlat de catalani fara insa sa ameninte poarta gazdelor cu ocazii degol importante. Rezultatul le convine insa caci, in acest moment, Barcelona este in semifinale. Scor Atletico – Barcelona 0-0 (min.25).

ATLETICO MADRID BARCELONA LIVE 13 APRILIE 2016. Min.3. Gazdele sunt pe punctul de a deschide scorul insa sutul lui Gabi rateaza de putin tinta. Scor Atletico – Barca 0-0 (min.3).

ATLETICO MADRID BARCELONA LIVE 13 APRILIE 2016. Atletico Madrid intalneste pe teren propriu pe FC Barcelona in returul sferturilor de finala ale Ligii Campionilor. In fapt, este prima mare finala a acestei editii a celei mai importante competitii de fotbal inter-cluburi, cele doua formatii facand parte dintre favoritele la castigarea trofeului.

ATLETICO MADRID BARCELONA LIVE 13 APRILIE 2016. In turul desfasurat saptamana trecuta, trupa lui Simeone a fost foarte aprope de a obtine un rezultat pozitiv. Atletico a condus pe Camp Nou cu 1-0 insa formatia catalana a intors rezultatul si s-a impus cu 2-1, devenind astfel favorita la calificarea in semifinale.

ATLETICO MADRID BARCELONA LIVE 13 APRILIE 2016. Atletico are un precedent favorabil in confruntarile europene cu Barcelona caci este singura echipa care a provocat eliminarea catalanilor in faza sferturilor de finala, in ultimele opt sezoane.

ATLETICO MADRID BARCELONA LIVE 13 APRILIE 2016. Un 1-0 ar fi suficient pentru ca Atletico sa mearga mai departe insa, la prima vedere Barcelona are prima sansa sa acceada in careul de asi acolo unde s-a calificat iesri si marea rivala, Real Madrid.

ATLETICO MADRID BARCELONA LIVE 13 APRILIE 2016. Ce-i drept, in ultimele saptamani catalanii au demonstrat o eclipsa de forma, castigand doar o partida din patru insa Messi & co. au demonstrat ca se pot concentra perfect atunci cand miza este una cu adevarat importanta.

Echipe probabile:

Atletico: Oblak – Juanfran, Godin, Lucas, Luis – Gabi, Augusto, Saul, Koke – Carrasco, Griezmann

FC Barcelona: Ter Stegen – Alves, Pique, Mascherano, Alba – Busquets, Rakitic, Iniesta – Messi, Suarez, Neymar

Partida va incepe la ora 21:45.

MANCHESTER UNITED – LIVERPOOL live online in returul optimilor de finala ale LIGII EUROPA