9.3 C
25 octombrie 2020
BARCELONA REAL MADRID 22 MARTIE
Viata bate filmul

BARCELONA-REAL MADRID 22 MARTIE 2015. Barca si Real s-au impus cu 2-0 in ultima etapa

Mai sunt sase zile pana la marele derby FC Barcelon-Real Madrid care ar putea fi decisiv in lupta pentru titul de campioana a Spaniei. Barcelona este lidera la zi din Primera Division cu un punct avans fata de marea sa rivala, Real Madrid.

Catalanii si-au asigurat pozitia de lider, inainte de clasicul fotbalului spaniol, dupa victoria obtinuta sambata in deplasarea de la Eibar. Artizanul victoriei Barcelonei a fost Leo Messi, argentinianul punctand in fiecare dintre cele doua reprize, mai intai din penalty, in minutul 31, apoi in minutul 55, din pasa lui Rakitic.

Duminica, Real Madrid si-a respectat statutul de mare favorita in confruntarea de pe teren propriu disputata impotriva lui Levante. Elevii lui Carlo Ancelotti s-au impus tot cu 2-0, printr-o dubla a galezului Gareth Bale din minutele 18 si 40.

In partida din turul campionatului, Real Madrid a invins pe FC Barcelona cu scorul de 3-1, intr-o partida desfasurata pe 25 octombrie 2014, goluri Cristiano Ronaldo-penalty (min.35), Pepe (min.50) si Karim Benzema (min.61) respectiv Neymar (min.4).

KOSEM EPISODUL 14 REZUMAT DIN 14 FEBRUARIE 2017. Ahmet nu o iarta pe Fahiye si porunceste ca fiica lui Safiye sa fie omorata

FERMA VEDETELOR, 26 APRILIE 2016. 3 editii speciale de Paste! Fermierii se pregatesc de sarbatorile pascale

SCOLI INCHISE, 9 SI 10 IANUARIE 2017. Nu se fac ore luni si marti in Bucuresti, Constanta, Iasi, Timis, Galati si alte judete din tara