0.7 C
30 noiembrie 2020
BARCELONA - REAL MADRID LIVE ONLINE in marele CLASIC al fotbalului european.

BARCELONA – REAL MADRID, scor 1-2. Ronaldo a decis El Clasico în minutul 85

BARCELONA – REAL MADRID, SCOR 1 – 2. Real Madrid s-a impus în fața Barcelonei, în deplasare, scor 2-1, în cel de-al 246-lea El Clasico din istorie. A fost un El Clasico pentru Cruyff! Sergio Ramos a fost eliminat, dar Ronaldo dă lovitura în minutul 85! A fost show doar în a doua parte a meciului. Practic Ronaldo a decis El Clasico în minutul 85, iar echipa lui Zidane se apropie la şapte puncte de catalani.

BARCELONA – REAL MADRID, GOLURI: Pique 56 / Benzema 63, Ronaldo 85

Real Madrid câştigă El Clasico, după un meci modest în prima repriză, dar salvat de spectacolul din partea a doua. Madrilenii vin la şapte puncte în spatele Barcelonei. Barcelona rămâne lider în La Liga, cu 76 de puncte, în timp ce Real Madrid se află pe poziția a treia, la 7 lungimi în spatele catalanilor. Pe doi este Atletico Madrid, cu 70 de puncte.

Meciul a început cu un moment de reculegere în memoria lui Johan Cruyff. Cei aproximativ 100.000 de spectatori aflați pe Camp Nou au creat o atmosferă de senzație, iar în debutul partidei au avut o coregrafie superbă în memoria lui Cruyff. În minutul 14, spectatorii aflați pe stadion au aplaudat în memoria celui care a fost Johan Cruyff.

Scorul a fost deschis de Pique, în minutul 56, după o lovitură de cap din careu de lângă Pepe. Șase minute mai târziu, Benzema a egalat, profitând de o minge deviată în careul catalanilor.

În minutul 83, Real a rămas în 10! Ramos a fost eliminat pentru al doilea cartonaș galben, după ce l-a faultat dur pe Luis Suarez.

Cristiano Ronaldo a stabilit scorul final cu 5 minute înainte de final. Portughezul a preluat, a intrat în careu și a finalizat cu un șut la colțul scurt.

logo Barcelona Barcelona 1 – 2 Real Madrid logo Real Madrid LIVE

Dupa 2 minute de prelungire, meciul Barcelona – Real Madrid se incheie cu scorul de 1-2.
BARCELONA REAL MADRID LIVE min 90+1:  Lucas Vazquez ii ia locul lui Gareth Bale.

BARCELONA REAL MADRID LIVE min 85: GOOOL REAL MADRID in inferioritate numerica. Cristiano Ronaldo inscrie dupa o pasa decisiva primita de la Gareth Bale. Real Madrid loveste imediat dupa eliminarea lui Ramos!

BARCELONA REAL MADRID LIVE min 84: Sergio Ramos primeste al doilea cartonas galben si este eliminat de Alejandro Jose Hernandez Hernandez. Real Madrid ramane in 10 jucatori.
BARCELONA REAL MADRID LIVE min 82: Probabil cel mai controversat moment al meciului. Ronaldo centrează pentru Bale, galezul câştigă duelul aerian cu Jordi Alba şi înscrie cu capul, dar golul este anulat pentru fault în atac. Ronaldo şutează, apoi, din interiorul careului, iar mingea loveşte bara transversală a porţii lui Claudio Bravo.

BARCELONA REAL MADRID LIVE min 79: Cristiano Ronaldo de la Real Madrid reuseste un sut, care este blocat insa de apararea din Barcelona.
BARCELONA REAL MADRID LIVE min 78:  Schimbare la oaspeti: Karim Benzema e inlocuit de Jese Rodriguez.
BARCELONA REAL MADRID LIVE min 74:  Schimbare la Barcelona, intra Arda Turan in locul lui Ivan Rakitic.
BARCELONA REAL MADRID LIVE min 70: Suteaza Luis Suarez dar balonul trece pe langa poarta.

BARCELONA REAL MADRID LIVE min 69: Alejandro Jose Hernandez Hernandez fluiera ofsaid la Cristiano Ronaldo.
BARCELONA REAL MADRID LIVE min 64: Neymar (Barcelona) se afla in ofsaid.

BARCELONA REAL MADRID LIVE min 62: GOOOL Real Madrid! Karim Benzema egaleaza, scor 1-1. Faza a plecat de la cursa excelentă a lui Marcelo, fundașul stânga a pasat apoi spre Kroos, germanul a centrat în fața porții și francezul a reluat spectaculos de pe linia careului de 6 metri, în stânga lui Bravo.

BARCELONA REAL MADRID LIVE min 58: Ivan Rakitic, de la gazde, vede cartonasul galben.

BARCELONA REAL MADRID LIVE min 56: GOOOL BARCELONA! Gerard Pique inscrie cu capul, 1-0! Fundașul central al catalanilor a marcat cu o lovitură cu capul, din interiorul careului, pe colțul scurt, după un corner executat de pe dreapta.

BARCELONA REAL MADRID LIVE min 52: Luka Modric (Real Madrid) suteaza, dar nu reuseste sa inscrie.
BARCELONA REAL MADRID LIVE min 51: Ramos a iritat iar spiritele cu o mână în dreptul feței lui Dani Alves, într-o fază petrecută la marginea careului gazdelor, dar a avut noroc că arbitrul nu a dictat nimic.
BARCELONA REAL MADRID LIVE min 51: Barcelona respinge lovitura lui Karim Benzema.
BARCELONA REAL MADRID LIVE min 48: Sutul lui Lionel Messi nu nimereste poarta si scorul ramane acelasi pe Camp Nou.

A inceput a doua repriza.

Prima repriza se incheie cu scorul de 0 – 0.
BARCELONA REAL MADRID LIVE min 44: Arbitrul Alejandro Jose Hernandez Hernandez a acordat o lovitura de la colt pentru Real Madrid. Executa Gareth Bale.

BARCELONA REAL MADRID LIVE min 43: Benzema este singur în centrul careului catalanilor a vrut să reia din voleu, dar a lovit greșit balonul, care s-a dus mult pe lângă poartă.
BARCELONA REAL MADRID LIVE min 42: Jordi Alba a șutat din drop, de pe linia careului de 16 metri, după o centrare a lui Neymar, peste transversală.

BARCELONA REAL MADRID LIVE min 36: Neymar este surprins in ofsaid.

BARCELONA REAL MADRID LIVE min 33: Tensiune pe teren. Suarez îl loveşte cu cotul în figură pe Pepe, dar scapă doar cu cartonaş galben, deşi reluările arată că ar fi trebuit eliminat. Mascherano primeste si el un cartonaş balben, după ce-l opreşte pe Bale dintr-o acţiune periculoasă. Ronaldo bate lovitura liberă rezultată, dar trimite mult peste poartă.

BARCELONA REAL MADRID LIVE min 30: Cristiano Ronaldo (Real Madrid) a executat o lovitura libera, de la 26 de metri, din afara careului, pe zonă centrală, dar peste transversală.
BARCELONA REAL MADRID LIVE min 29: Javier Mascherano (Barcelona) a fost avertizat cu galben.

BARCELONA REAL MADRID LIVE min 27: Realul stă la cutie şi aşteaptă atacurile Barcelonei, tactică ce s-ar putea dovedi utilă. Messi cere penalty după un duel cu Sergio Ramos, dar arbitrul Hernandez Hernandez lasă jocul să continue. Reluările arată că apărătorul de la Real faultează, dar infracţiunea pare să aibă loc în afara careului. Madrilenii răspund imediat, prin Cristiano Ronaldo, dar Claudio Bravo respinge şutul cu stângul al portughezului.

BARCELONA REAL MADRID LIVE min 27: Luis Suarez primeste cartonas galben si va fi suspendat.
BARCELONA REAL MADRID LIVE min 25: Real Madrid preseaza si Karim Benzema prinde un sut, blocat totusi de apararea adversa.
BARCELONA REAL MADRID LIVE min 25: Cristiano Ronaldo (Real Madrid) suteaza pe poarta, dar rateaza.

BARCELONA REAL MADRID LIVE min 22: Barcelona ataca prin Neymar. Totusi, finalizarea acestuia nu schimba tabela.

BARCELONA REAL MADRID LIVE min 20: OCAZIE PENTRU BARCELONA! Rakitic a recuperat un balon în jumătatea adversă, i-a pasat lui Suarez pe dreapta, uruguayanul a pasat în mijlocul careului, din deviere mingea a reajuns la Rakitic iar ultimul a șutat cu stângul de la marginea careului de 16 metri. Navas, atent, a plonjat și a respins de lângă bara din dreapta porții.

Un meci de posesie al Barcelonei, e clar ca se astepta mai mult de la Real Madrid, insa meciul este abia la inceput. Posesia in acest moment este de 74% pentru FC Barcelona.

BARCELONA REAL MADRID LIVE min 19: Lionel Messi reuseste sa traga, dar sutul nu prinde spatiul portii.

BARCELONA REAL MADRID LIVE min 18: Alejandro Jose Hernandez Hernandez ii arata cartonas galben lui Dani Carvajal!
BARCELONA REAL MADRID LIVE min 16: Emoții pentru Barcelona! Bale a intrat în careu, pe dreapta, după care a încercat să-i paseze în fața porții lui Ronaldo, dar Pique a deviat prin alunecare și Bravo a reținut.

BARCELONA REAL MADRID LIVE min 17: Incursiunea lui Andres Iniesta este respinsa de defensiva celor de la Real Madrid.

BARCELONA REAL MADRID LIVE min 10: OCAZIE FANTASTICA PENTRU BARCELONA! Neymar a scăpat pe dreapta, a pasat în careul Realului, dar Suarez, de pe linia de șase metri a ratat finalizarea.

BARCELONA REAL MADRID LIVE min 10: Sergio Ramos este avertizat cu galben de Alejandro Jose Hernandez Hernandez!
BARCELONA REAL MADRID LIVE min 8: Iniesta i-a dat o pasă la întâlnire lui Suarez, în careul madrilenilor, dar Navas a ieșit la timp și a reținut în fața uruguayanului.

BARCELONA REAL MADRID LIVE min 4: Gareth Bale este in ofsaid.
BARCELONA REAL MADRID LIVE min 4: Luis Suarez de la gazde este oprit pentru ofsaid.
BARCELONA REAL MADRID LIVE min 3: Jocul a fost intrerupt! Pepe (Real Madrid) este accidentat si are nevoie de ingrijiri. Pepe revine pe teren dupa cateva momente.

BARCELONA REAL MADRID LIVE ora 21.32: A inceput El Clasico, editia 2016. Aproape 100.000 de suflete l-au comemorat pe Johan Cruyff, iar coregrafia fanilor Barcelonei a fost una cu adevarat speciala.

Daca Luis Suarez va primi cartonas galben in meciul de azi, el va fi suspendat dupa ce a adunat 5 cartonase galbene pana acum in acest sezon.

BARCELONA REAL MADRID LIVE ora 21.30: Sunt 98.000 de spectatori pe stadion, este o seara speciala. Se tine 1 minut de reculegere in memoria celui care a fost Johan Cruyff!

BARCELONA REAL MADRID LIVE ora 21.29: Barcelona și Real Madrid se întâlnesc acum în El Clasico, episodul 246.
Coregrafie speciala in memoria legendarului Johan Cruyff, plecat dintre noi pe 24 martie, la 68 de ani.

BARCELONA – REAL MADRID ECHIPE DE START

Barcelona: Claudio Bravo – Dani Alves, Pique, Mascherano, Jordi Alba – Busquets, Rakitic, Iniesta – Messi, Neymar, Suarez
Real Madrid: Navas – Carvajal, Ramos, Pepe, Marcelo – Casemiro, Kroos, Modric – Bale, Benzema, Cristiano Ronaldo

BARCELONA REAL MADRID LIVE 2 APRILIE 2016. Barcelona manifestat o forma deosebita, avand la activ 50 de partide consecutive fara infrangere, in toate competitiile, dintre care in 43 a terminat victorioasa.

BARCELONA REAL MADRID LIVE 2 APRILIE 2016. Pe de alta parte, Real este departe de ceea ce si-ar dori antrenorul Zinedine Zidane. Are patru victorii consecutve in campionat insa evolutiile bune oscileaza cu evolutiile slabe, mai ales in cazul partidelor desfasurate in deplasare.

BARCELONA REAL MADRID LIVE 2 APRILIE 2016. Daca Barcelona este foarte apropate de a obtine un nou titlu de campioana, Real are doua obiective pentru meciul din aceasta seara: sa-si ia revansa dupa infrangerea umilitoare din tur, 0-4 in meciul desfasurat in data de 21 noiembrie 2016, dar si sa ramana in plasa rivalei Atletico Madrid, ocupanta locului 2.

Barcelona este considerata mare favorita a partidei si la casele de pariuri acolo unde o victorie a gazdelor are cote cuprinse intre 1,6 si 1,7.

Formatii probabile:

Barcelona: Bravo – Alves, Pique, Mascherano, Alba – Rakitic, Busquets, Iniesta – Messi, Suarez, Neymar

Real Madrid: Navas – Marcelo, Sergio Ramos, Pepe, Danilo – Modric, Casemiro, Kroos – Ronaldo, Benzema, Bale

Partida va incepe la ora 21:30.

SIMONA HALEP s-a calificat pentru a treia oara in finala de la Roland Garros dupa ce a depasit-o in semifinale pe Garbine Muguruza