BAYERN BENFICA 5 APRILIE 2016

BAYERN MUNCHEN – BENFICA LISABONA LIVE ONLINE in turul sferturilor de finala ale Ligii Campionilor

BAYERN BENFICA LIVE APRILIE. Gazdele s-au impus la limita, scor 1-0 si sunt favorite la calificarea in semifinalele competitiei.

BAYERN BENFICA LIVE 5 APRILIE 2016. Min.81. Ribery are ocazia de 2-0 insa rateaza din apropierea careulu. Scor Bayern – Benfica 1-0.

BAYERN BENFICA LIVE 5 APRILIE 2016. Min.57. Jonas suteaza pe poarta lui Neuer insa balonul gaseste centrul portii. Scor Bayern – Benfica 1-1 (min.57).

BAYERN BENFICA LIVE 5 APRILIE 2016. Pauza. Bayern conduce la pauza cu scorul de 1-0.

BAYERN BENFICA LIVE 5 APRILIE 2016. Min.36. Arturo Vidal este pe punctul de a realiza dubla insa nu reuseste sa inscrie dupa o pasa a lui Thomas Muller. Scor Bayern – Benfica 1-0 (min.36).

BAYERN BENFICA LIVE 5 APRILIE 2016. Min.21. Noua sansa de gol a lui Bayern. De acesta data, Ederson este omul decisiv al Benficai care impiedica marirea diferentei de pe tabela de marcaj. Scor Bayern – Benfica 1-0 (min.21).

BAYERN BENFICA LIVE 5 APRILIE 2016. Min.10. Gazdele sunt aproape de a-si mari avantajul. Douglas Costa suteaza spre poarta adversa insa Ederson blocheaza decisiv. Sc Bayern – Benfica 1-0 (min.10).

BAYERN BENFICA LIVE 5 APRILIE 2016. Min.2. GOOOOOL BAYERN. Arturo Vidal puncteaza dupa o pasa a lui Juan Bernat. Scor Bayern – Benfica 1-0 (min.2)

BAYERN BENFICA LIVE 5 APRILIE 2016. Bayern Munchen este mare favorita la calificare din sfertul de finala pe care il va disputa impotriva echipei portugheze Benfica Lisabona. Bayern a ajuns in aceasta faza a competitiie dupa o dubla dramatica disputata impotriva campioanei Italiei, Juventus Torino, transata la lovituri de departajare.

BAYERN BENFICA LIVE 5 APRILIE 2016. Per total insa, Bayern traverseaza o forma sportiva buna, cu o singura infrangere inregistrata in acest an, in campionat, impotriva lui Mainz. De cealalta parte, Benfica merge „ceas”. Are o serie de opt victorii consecutive printre care si dublul succes cu Zenit din optimi.

BAYERN BENFICA LIVE 5 APRILIE 2016. Calculele hartiei demonstreaza insa ca exista o diferenta impresionanta de valoare intre cele doua formatii, fiind de asteptat ca bavarezii sa ia inca din aceasta seara o optiune serioasa pentru a promova in semifinale.

BAYERN BENFICA LIVE 5 APRILIE 2016. De altfel, si casele de pariuri au tinut sa sublinieze statutul de mare vaforita a lui Bayern, oferindu-i pentru o victorie cote de 1,18-1,2.

Echipe probabile:

Bayern: Neuer – Bernat, Alaba, Martinez, Lahm – Vidal – Ribery, Alcantara, Muller, Costa – Lewandowski

Benfica: Moraes – Eliseu, Jardel, Lindelof, Silvio – Samaris, Sanches – Gaitan, Jonas, Pizzi – Mitroglou

Partida va incepe la ora 21:45.

REZULTATE AUSTRALIAN OPEN, MASCULIN: Djokovic, Nishikori si Wawrinka merg in optimi

Simona Halep a revenit pe locul I WTA cu un avans de 440 de puncte fata de Wozniacki. Toate cele sase romance din Top 100 WTA au urcat in clasament