Social

CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL: Franta – Honduras 3-0 (1-0) in grupa E

Nationala Frantei a debutat cu o victorie in faza grupelor a Campionatului Mondial de Fotbal din Brazilia. Echipa antrenata de Didier Deschamps a surclasat nationata statului Honduras cu scorul de 3-0, la pauza 1-0.

A fost o partida controlata cu autoritate de selectionata „cocsului galic”, adversarii lor nereusind sa dea o replica pe masura decat in prima jumatate de o a intalnirii.

Deschiderea scorului a survenit tarziu, cu doua minute inainte de pauza, atacantul lui Real Madrid, Karim Benzema, fructificand o lovitura de pedeapsa.

Autogolul lui Valladares (min.48) si cel de-al doilea gol inscris de Benzema au stabilit scorul final: 3-0 si Franta este primul lide al grupei E.

Au evoluat urmatoarele formatii:

FRANTA: Lloris – Debuchy, Varane, Sakho, Evra – Pogba, Cabaye, Matuidi – Griezmann, Benzema, Valbuena. ANTRENOR: DIDIER DESCHAMPS.

HONDURAS: Valladares – Izaguirre, Figueroa, Bernardez, Beckeles – Palacios, Garrido, Espinoza, Chavez – Bengtson, Costly. ANTRENOR: LUIS SUAREZ.

RADET incepe sa dea caldura in Bucuresti. Probele la agentul termic vor dura inclusiv in weekend

Ioana Badulescu

Dan Sova: Moldova va fi legata prin autostrazi atat de Transilvania cat si de centrul tarii

Antena 3 si Mihai Gadea au pierdut procesul cu Kovesi si vor trebui sa-i plateasca daune