ROMANIA GEORGIA POLO

CE POLO 2016. Romania a invins nationala Georgiei in prima partida din grupa

CE POLO 2016. Nationala masculina de polo a Romaniei a invins selectionata similara a Georgiei in prima partida disputata de tricolori la Campionatul European desfasurat in aceste zile la Belgrad.

CE POLO 2016. Poloistii romani s-au impus cu scorul de 12-6 (2-1, 2-3, 5-1, 3-1) la capatul unei partide in care soarta echipei castigatoare s-a pus doar in repriza a doua, singura in care georgienii au demonstrat ca se pot ridica la valoarea adversarilor.

CE POLO 2016. Urmatoarea partida pe care Romania o va sustine la aceasta competitie este programata pentru mercuri impotriva Italiei, marea favorita a grupei C, urmand ca meciul decisiv pentru calificarea in sferturile de finala ala CE 2016 sa se desfasoare impotriva nationalei Germaniei.

Roger Federer l-a invins pe Tomas Berdych in finala turneului de la Dubai

ROLAND GARROS 2017. Simona Halep a invins-o pe Daria Kasatkina si s-a calificat in optimi

“Alerg 24h Autism Marea Neagra” se va desfasura pe 5 si 6 mai pe plaja din Mamaia. Cursa inedita introdusa la initiativa puscasilor americani de la baza Mihail Kogalniceanu