ROMANIA GEORGIA POLO

CE POLO 2016. Romania a invins nationala Georgiei in prima partida din grupa

CE POLO 2016. Nationala masculina de polo a Romaniei a invins selectionata similara a Georgiei in prima partida disputata de tricolori la Campionatul European desfasurat in aceste zile la Belgrad.

CE POLO 2016. Poloistii romani s-au impus cu scorul de 12-6 (2-1, 2-3, 5-1, 3-1) la capatul unei partide in care soarta echipei castigatoare s-a pus doar in repriza a doua, singura in care georgienii au demonstrat ca se pot ridica la valoarea adversarilor.

CE POLO 2016. Urmatoarea partida pe care Romania o va sustine la aceasta competitie este programata pentru mercuri impotriva Italiei, marea favorita a grupei C, urmand ca meciul decisiv pentru calificarea in sferturile de finala ala CE 2016 sa se desfasoare impotriva nationalei Germaniei.

TURNEUL CAMPIONILOR: Novak Djokovic s-a calificat in semifinale

FED CUP. Romania conduce Canada cu 2-0 dupa prima zi a confruntarii

FINALA AUSTRALIAN OPEN 2017. Serena William a castigata finala jucata impotriva surorii sale Venus