-4.3 C
3 decembrie 2020
Social

CM Handbal: Romania a invins Ungaria cu scorul de 21-17 (8-10)

Nationala de hanbal feminin a Romaniei si-a asigurat locul intre cele mai bune 16 echipe ale lumii dupa ce a invins selectionata similara a Ugariei, cu scorul de 21-17.

Prima repriza a apartinut unguroaicelor, acestea fiind permanent in avantaj de 2-3 goluri: 3-1 (min.6), 4-2 (min.13) si 10-8, la pauza.

Registrul s-a mentinut pana la jumatatea reprizei a doua, moment in care fetele lui Tadici au egalat: 14-14 (min.45).

Cristina Neagu a punctat pentru 16-15, in minutul 48, in continuare romancele nemacedand initiativa, nici pe teren, nici pe tabela de marcaj.

Mai mult decat atat, fetele noatre au inceput sa-si mareasca avantajul: 18-16 (min.54), 19-16 (min.56) si 20-16, cu doua minute inainte de final.

S-au mai inscris doar doua goluri pana la final, cate unul de fiecare parte, astfel incat partida s-a incheiat cu scorul de 21-17 pentru Romania.

Marcatoare:

Romania – Neagu 5 goluri, Ardean-Elisei 3, Nechita 2, Bradeanu 2, Manea 2, Chiper 2, Marin 2, Buceschi 2, Tacalie 1

Ungaria – Gorbicz 7 goluri, Zacsik 4, Verten 2, Bulath 2, Tomori 2.

Dan Motreanu, vicepresedintele Camerei Deputatilor, audiat in dosarul lui George Scutaru pentru spalare de bani

Program supermarketuri Kaufland Craciun 2019 – Revelion 2020. Program 24, 25 si 26 decembrie 2019, 1 si 2 ianuarie 2020

Medicii Ioan Lascar si Alexandru Macovei au fost trimisi in judecata de procurorii DNA