Concordia Chiajna – FC Viitorul 1-2 (1-0). Echipa lui Hagi a invins in derby-ul local

Viitorul Constanta a obtinut o victorie extrem de importanta, in restanta desfasurata la Chiajna, impotriva Concordiei, cu scorul de 2-1.

Concordia a fost cea care a deschis scorul, in minutul 32, Rosu punctand cu un sut plasat, din afara careului.

Desi in inferioritate numerica, dupa eliminarea lui Bejan, Viitorul a revenit in joc, in partea a doua, reusind sa egaleze, in minutul 55, Baluta inscriind la capatul unei actiuni personale.

In minutul 83, Larie a stabulit scorul final al intalnirii, Larie fructificand o lovitura de pedeapsa, dictata in urma unui hent, in suprafata de pedeapsa a gazdelor.

Au evoluat urmatorii jucatori:

Concordia Chiajna: Ramniceanu – Cretu, Leca, Savin, Bucurica – Bambara, Rosu – Neagu (Zaharia ’78), Purece, Onduku (Da Costa ’69) – Welington (Ganea ’52). Antrenor: Ionut Chirila

Viitorul: Balauru – Bejan, Larie, Mitrea, Tosca – Daminuta, Lazar – Gavra, Dica (Nikolov ’27), Baluta (Rusu ’90+1) – Axente (Cirstocea ’46). Antrenor: Bogdan Arges Vintila.

Cartonase galbene: Rosu ’27, Savin ’90+2 / Bejan ’16, ’23, Baluta ’48, Nikolov ’64, Lazar ’87

Cartonas rosu: Bejan ’23

Sursa foto: gsp.ro

FRANTA – BELGIA, prima semifinala a Cupei Mondiale de fotbal din Rusia. Emmanuel Macron va asista la meci