Concordia Chiajna – Sageata Navodari 4-0 (0-0) in Liga 1

Concordia Chiajna a surclasat pe Sageata Navodari, cu scorul de 4-0, intr-o partida desfasurata in cadrul etapei a 15-a a Ligii 1.

Toate golurile intalnirii au fost inscrise in cea de-a doua parte a intalnirii.
Nelut Rosu a deschis scorul in minutul 61, la capatul unei actiuni personale finalizate cu un sut plasat, din interiorul careului.

In minutul 74, arbitrul Adrian Comanescu sanctioneaza cu penalty, o intervetie cu mana, in careul oaspetilor. Acelasi Nelut Rosu executa cu precizie, dubland avantajul gazdelor.

Ultimele doua goluri ale Chiajnei au fost inscrise in minutele de prelungire, mai intai Wellington inscriind dupa un contratac purtat in viteza, si apoi Serediuc stabilind scorul final, dupa o lovitura de la 11 metri.

Concordia Chiajna: Ramniceanu – Leca, Dima, Melinte, Bucurica – Ispir, Rosu, Purece, Onduku (Stratila ’68) – Wellington, Cosereanu (Serediuc ’48). Antrenor: Ionut Chirila.

Sageata Navodari: Pogacici – Achim (Chitu ’55), V. Dinu, Muzac (Sorian ’70), D. Lopez – Vezan. Mera , I. Filip, I. Iordache – M. Roman, Tigoianu (Peteleu ’46). Antrenor: Tibor Selymes.

Cartonase galbene: Onduku ’29, Ispir ’41, Dima ’43, Stratila ’83 / Iordache ‘6, Achim ‘9, V. Dinu ’90

CSM BUCURESTI – Metz 34-21 (19-13), in turul sferturilor de finala ale Ligii Campionilor la handbal feminin

Destinatie surpriza pentru Constantin Budescu dupa ce l-a refuzat pe Gigi Becali

FORMULA 1: Lewis Hamilton a castigat MP al Spaniei