11.2 C
25 octombrie 2020

Concordia Chiajna – U Cluj 1-1 (0-1). Egal in zona fierbinte a clasamentului!

Concordia Chiajna si U Cluj au terminat la egalitate, scor 1-1, un derby al echipelor aflate in lupta pentru evitarea retrogradarii, intr-un meci contand pentru etapa a 22-a a Ligii 1.

Ardelenii au fost cei care au deschis scorul, in minutul 13, golgheterul Lemnaru punctand cu un sut la coltul lung dupa o faza personala spectaculoasa.

Avantajul oaspetilor s-a mentinut pana in minutul 74. A fost momentul in care Concordia a echilibrat raportul de pe tabela de marcaj, in urma unei combinatii de efect, Zaharia – Onduku, ultimul inscriind cu un sut plasat.

Au evoluat urmatoarele formatii:

Concordia Chiajna: Ramniceanu – Leca, Bambara, Dima, Melinte – Onduku (Cosereanu ’81), Serediuc – Purece, Papasterianos, Rosu – Welington (Zaharia ’32). Antrenor: Ionut Chirila.

Universitatea Cluj: Niculescu – Martac, Dinu, Abrudan, Tarnacop – Bucsa, Lungu (Calcan ’83) – Kovacs (Menezes ’69), Boutadjine, Borza (Takacs ’74) – Lemnaru. Antrenor: Mihai Teja.

Cartonase galbene: Papasterianos ’49, Rosu ’90+2 / Kovacs ’45, Lungu ’53, Calcan ’90+2

STEAUA – DINAMO 1-1 (0-0). Derby sub asteptari in Ghencea!