CSM BUCURESTI

CSM Bucuresti a castigat al doilea meci din grupele principale ale Ligii Campionilor si este aproape de sferturi

CSM Bucuresti a confirmat ca este una dintre marile favorite la castigarea trofeului Ligii Campionilor la handbal feminin si a invins in deplasare pe Midtjylland, in cel de-al doilea meci din cadrul grupelor principale, cu scorul de 31-26 (15-13).

A fost o partida dominata de campioanele Romaniei in marea majoritate a timpului insa danezele au dat o replica destul de consistenta, victoria CSM-ului conturandu-se abia in a doua jumatate a reprizei secunde. Gazdele s-au mentinut mai tot timpul aproape de bucurestence si, profitand de cateva minute mai slabe ale trupei conduse din teren de Neagu, luasera conducerea cu scorul de 23-22.

Au urmat insa sase goluri consecutive ale oaspetelor si, 23-28 si deja nu se mai putea pune problema formatiei castigatoare.

Pentru CSM Bucuresti au inscris:  Neagu 10 goluri, Frafjord 8, Kurtovic 4, Gullden 2, Manea 2, Niombla 1, Udristoiu 1, Mehmedovic 1, Hagman 1, Grubisic 1

Campioana Romaniei va mai disputa patru partide in grupele principale: CSM – Rostov (11 februarie), Gyor – CSM (26 februarie), CSM – FCM (4 martie), Rostov – CSM (10 martie).

Rezultate Serie A: Juventus, Roma si Napoli, victorii categorice

ROGER FEDERER l-a invins pe Wawrinka in finala de la INDIAN WELLS si a urcat pe 6 in topul ATP

FORMULA 1: Pilotul francez Jules Bianchi a murit dupa 9 luni de convalescenta