Social

Dinamo – ACS Poli Timisoara 4-0 (3-0) in etapa a 18-a a Ligii 1

Dinamo Bucuresti a surclasat formatia ACS Ploi Timisoara, cu scorul de 4-0, intr-o partida contand pentru prima etapa a returului Ligii 1.

Gazdele au deschis scorul in minutul 11, ajutate de autogolul lui Scutaru, fostul dinamovist reluand in propria poarta o centrare a lui Rotariu.

Rotariu avea sa-si inscrie numele pe lista marcatorilor, in minutul 34, atunci cand a beneficiat de o pasa decisiva a lui Boubacar.

Dupa numai trei minute de joc, scorul a devenit 3-0, Boubacar punctand in urma unei faze create de Tucudean.

Scorul final al intalnirii a fost stabilit in minutul 54, Curtean inscriind cu un sut plasat in stanga portarului Nuno Claro.

Au evoluat urmatoarele formatii:

Dinamo: Balgradean – Rus, Luchin, Dr. Grigore, Steliano Filip – Thicot (Nedelcearu ’80) – Rotariu (Buia ’71), Boubacar (Zougoula ’66), C. Munteanu, Curtean – Tucudean. Antrenor: Flavius Stoican

ACS Poli Timisoara: Nuno Claro (Pap ’62) – Belu, Scutaru, Seroni, Balace – Poparadu, Gorobsov – Barbut, Popovici, Nanu (Balaure ’58) – Szekely (Boldea ’66). Antrenor: Aurel Sunda

Cartonase galbene: Tucudean ’82 / Nuno Claro ’37, Seroni ’57

Sursa foto: gsp.ro