Social

Dinamo – Gaz Metan Medias 1-0 (1-0), Liga 1 – etapa 15

Dinamo Bucuresti a obtinut cea de-a treia victrie consecutiva, pe teren propriu, scor 1-0 impotriva echipei Gaz Metan Medias, in cadrul etapei a XV-a a Ligii 1.

Singurul gol al intalnirii a fost inscris de Tucudean, in ultimul minut al primei reprize, atacantul gazdelor beneficiind de un serviciu perfect al lui Rus.

Au evoluat urmatorii jucatori:

Dinamo: Balgradean – Rus, Durimel, Grigore, Grecu – Thicot, Elton – Lazar, Rotariu (Curtean ’69), Matei (Serban ’82) – Tucudean (Zougoula ’89). Antrenor: Flavius Stoican.

Gaz Metan Medias: Buchta – Frasinescu, Muth, Markovici, Buzean – Petre, Todea, Tahar (Vitinho ’67), Roberto – Robertson, Bud (Roman ’63). Antrenor: Cristian Dulca

Cartonase galbene: Elton ’80, Tucudean ’81, Balgradean ’90+3 / Markovici ’51, Todea ’85

Sursa foto: gsp.ro