1.1 C
25 noiembrie 2020
DJOKOVIC NADAL
Viata bate filmul

DJOKOVIC l-a invins pe Berdich si va juca impotriva lui Nadal in finala de la Doha

Novak Djokovic, liderul clasamentului ATP, l-a invins in semifinalele turneului de la Doha pe jucatorul ceh Tomas Berdych, al treilea favorit al competitiei din Qatar, cu scorul de  6-3, 7-6, la capatul a o ora si 44 de minute de joc efectiv.

Dupa un prim set dominat clar de sarb, cei doi tenismeni au mers cap la cap in actul secund, plusul de valoare al lui Djokovic fiind decisiv in castigarea tie-break-ului cu scorul de 7-3.

Victorie meritata a lui Novak Djokovic care se va infrunta in ultimul act al competitiei cu Rafael Nadal, unul dintre marii sai rivali.

BILETUL ZILEI 2 APRILIE 2016. Ziua derby-ului Barca-Real dar si alte meciuri importante in ligile europene

BILETUL ZILEI 10 MARTIE 2016. Zi dominata de partidele din turul optimilor Ligii Europa