Emil Gradinescu, reactie exasperata dupa partida cu Albania: Este jenant si rusinos sa comentezi un asemenea meci

Cunoscutul comentator Emil Gradinescu a avut o reactie exasperata dupa infrangerea suferita de tricolori, aseara, cu Albania si eliminarea de la EURO 2016. „Este jenant si rusinos sa comentezi un asemenea meci”, a exclamat Emil Gradinescu, intr-un comentariu in direct la Dolce Sport.

Reactia lui Emil Gradinescu a venit imediat dupa fluierul final al partidei Romania – Albania, incheiata cu scorul de 0-1. „Este jenant sa comentezi un asemenea meci. Am mai zis eu asa cand a fost Steaua eliminata de PSG. Este jenant si rusinos. Imi este rusine”, a spus Emil Gradinescu, comentatorul Dolce Sport.

De precizat ca eliminarea rusinoasa a echipei Romaniei din faza grupelor are si efecte economice pentru Dolce Sport, care a investit o suma considerabila pentru drepturile de televizare ale tuturor celor 51 de meciuri de la Campionatul European de Fotbal. O calificare in optimi a tricolorilor ar fi adus audiente sporite pentru televiziunea detinuta de gigantul Telekom.

Romania iese de la EURO 2016 pe usa din dos si baga Albania in istorie, care ne invinge dupa 68 de ani intr-un meci extrem de prost facut de tricolori. Aveam nevoie de o victorie cu Albania, insa echipa nationala nu a jucat nimic. Albania a condus Romania inca din prima repriza cu scorul de 1-0, dupa ce Sadiku l-a invins pe Tatarusanu in minutul 44 dupa o centrare venita din banda dreapta.

Publicul e singurul care s-a calificat in Europa civilizata! Meciul Romania – Albania a fost meciul 100 pe banca nationalei pentru Anghel Iordanescu si probabil si ultimul.

Te-ar putea interesa si: Iordanescu, dupa eliminarea de la EURO 2016: A fost o performanta ca am fost aici. Albania nu mai e echipa de pe vremea mea

ROMANIA – ALBANIA, 0-1 LA EURO 2016. Albania ne-a dat o lectie de onoare si de ambitie! Cea mai neagra infrangere pentru tricolori!

Simona Halep a castigat turneul WTA de la Roma dupa 32 de minute de joc in fata campioanei en titre, Pliskova

SIMONA HALEP MADRID 2017. Constanteanca s-a calificat in finala turneului patronat de Ion Tiriac