EURO 2016, TRAGERE LA SORTI EURO. Capi de serie sunt Franta, Spania, Germania, Anglia, Portugalia si Belgia
Sport

EURO 2016. Programul complet al meciurilor de la EURO 2016

PROGRAM EURO 2016. Au mai rămas 10 zile până la debutul turneului final continental. EURO 2016 va avea loc în perioada 10 iunie – 10 iulie, în Franța, pe zece stadioane, cu participarea a 24 de echipe (premieră), printre care și România, noteaza RFI. Naționala de fotbal a României va juca meciul de deschidere, în compania echipei gazdă, Franța, pe 10 iunie, pe Stade de France din Saint-Denis (22,00, ora României).

Al doilea joc al tricolorilor este programat pe 15 iunie, contra Elveției, la Paris (Parc des Princes, 19,00), iar ultimul meci din grupă va avea loc la Lyon, împotriva Albaniei, pe 19 iunie (22,00).

Finala competiției va avea loc în data de 10 iulie, pe Stade de France.

PROGRAM EURO 2016. Iată programul complet al meciurilor, conform unui calendar întocmit de Agerpres:

Grupa A

Vineri, 10 iunie

Franța — România (Stade de France — Saint-Denis, 22,00, ora României)

Sâmbătă, 11 iunie

Albania — Elveția (Stade Bollaert-Delelis — Lens, 16,00)

Miercuri, 15 iunie

România — Elveția (Parc des Princes — Paris, 19,00)

Franța — Albania (Stade Velodrome — Marsilia, 22,00)

Duminică, 19 iunie

Elveția — Franța (Stade Pierre Mauroy — Lille, 22,00)

România — Albania (Stade de Lyon — Lyon, 22,00)

Grupa B

Sâmbătă, 11 iunie

Țara Galilor — Slovacia (Stade de Bordeaux — Bordeaux, 19,00)

Anglia — Rusia (Stade Velodrome — Marsilia, 22,00)

Miercuri, 15 iunie

Rusia — Slovacia (Stade Pierre Mauroy — Lille, 16,00)

Joi, 16 iunie

Anglia — Țara Galilor (Stade Bollaert-Delelis — Lens, 16,00)

Luni, 20 iunie

Rusia — Țara Galilor (Stadium de Toulouse — Toulouse, 22,00

Slovacia — Anglia (Stade Geoffroy-Guichard — Saint-Etienne, 22,00)

Grupa C

Duminică, 12 iunie

Polonia — Irlanda de Nord (Stade de Nice — Nisa, 19,00)

Germania — Ucraina (Stade Pierre-Mauroy — Lille, 22,00)

Joi, 16 iunie

Ucraina — Irlanda de Nord (Stade de Lyon — Lyon, 19,00)

Germania — Polonia (Stade de France — Saint-Denis, 22,00)

Marți, 21 iunie

Ucraina — Polonia (Stade Velodrome — Marsilia, 19,00)

Irlanda de Nord — Germania (Parc des Princes — Paris, 19,00)

Grupa D

Duminică, 12 iunie

Turcia — Croația (Parc des Princes — Paris, 16,00)

Luni, 13 iunie

Spania — Cehia (Stadium de Toulouse — Toulouse, 16,00)

Vineri, 17 iunie

Cehia — Croația (Stade Geoffroy-Guichard — Saint-Etienne, 19,00)

Spania — Turcia (Stade de Nice — Nisa, 22,00)

Marți, 21 iunie

Cehia — Turcia (Stade Bollaert-Delelis — Lens, 22,00)

Croația — Spania (Stade de Bordeaux — Bordeaux, 22,00)

Grupa E

Luni, 13 iunie

Irlanda — Suedia (Stade de France — Saint-Denis, 19,00)

Belgia — Italia (Stade de Lyon — Lyon, 22,00)

Vineri, 17 iunie

Italia — Suedia (Stadium de Toulouse — Toulouse, 16,00)

Sâmbătă, 18 iunie

Belgia — Irlanda (Stade de Bordeaux — Bordeaux, 16,00)

Miercuri, 22 iunie

Italia — Irlanda (Stade Pierre-Mauroy — Lille, 22,00)

Suedia — Belgia (Stade de Nice — Nisa, 22,00)

Grupa F

Marți, 14 iunie

Austria — Ungaria (Stade de Bordeaux — Bordeaux, 19,00)

Portugalia — Islanda (Stade Geoffroy-Guichard — Saint-Etienne, 22,00)

Sâmbătă, 18 iunie

Islanda — Ungaria (Stade Velodrome — Marsilia, 19,00)

Portugalia — Austria (Parc des Princes — Paris, 22,00)

Miercuri, 22 iunie

Islanda — Austria (Stade de France — Saint-Denis, 19,00)

Ungaria — Portugalia (Stade de Lyon — Lyon, 19,00)

Optimi de finală

Sâmbătă, 25 iunie

Meci 1: A2 — C2 (Stade Geoffroy-Guichard — Saint-Etienne, 16,00)

Meci 2: D1 — B/E/F3 (Stade Bollaert-Delelis — Lens, 22,00)

Meci 3: B1 — A/C/D3 (Parc des Princes — Paris, 19,00)

Duminică, 26 iunie

Meci 4: F1 — E2 (Stadium de Toulouse — Toulouse, 22,00)

Meci 5: C1 — A/B/F3 (Stade Pierre-Mauroy — Lille, 19,00)

Meci 7: A1 — C/D/E3 (Stade de Lyon — Lyon, 16,00)

Luni, 27 iunie

Meci 6: E1 — D2 (Stade de France — Saint-Denis, 19,00)

Meci 8: B2 — F2 (Stade de Nice — Nisa, 22,00)

Sferturi de finală

Joi, 30 iunie

1: Meci 1 — Meci 2 (Stade Velodrome — Marsilia, 22,00)

Vineri, 1 iulie

2: Meci 3 — Meci 4 (Stade Pierre-Mauroy — Lille, 22,00)

Sâmbătă, 2 iulie

3: Meci 5 — Meci 6 (Stade de Bordeaux — Bordeaux, 22,00)

Duminică, 3 iulie

4: Meci 7 — Meci 8 (Stade de France — Saint-Denis, 22,00)

Semifinale

Miercuri, 6 iulie

1: sfert 1 — sfert 2 (Stade de Lyon — Lyon, 22,00)

Joi, 7 iulie

2: sfert 3 — sfert 4 (Stade Velodrome — Marsilia, 22,00)

Finala

Duminică, 10 iulie

semifinala 1 — semifinala 2 (Stade de France — Saint-Denis, 22,00)

Stiri pe aceeasi tema

Simona Halep s-a calificat în turul II la ‘s-Hertogenbosch !

Teodora Badescu

Simona Halep va evolua in semifinale la Doha

Bogdan

Patrick Ekeng, pentru ultima data pe stadionul Dinamo. Sicriul cu trupul neinsufletit, primit cu aplauze. FOTO

Cristiana Petrariu Bota

Lasa un comentariu

Prin continuarea navigării pe hotweek.ro, confirmaţi că acceptaţi utliizarea fişierelor tip cookies sau tehnologii asemănătoare pentru a analiza traficul şi a vă propune funcţionalităţi sociale, conţinut şi eventuale publicităţi personalizate. Accept Mai mult