BARCELONA ATLETICO MADRID LIVE 5 APRILIE

FC BARCELONA – ATLETICO MADRID LIVE ONLINE in turul sferturilor de finala ale Ligii Campionilor

BARCELONA ATLETICO MADRID LIVE 5 APRILIE 2016. Barcelona s-a impus cu scorul de 2-1 dupa ce la pauza madrilenii conduceau cu 1-0. Soarta calificarii se va decide peste doua saptamani pe Vicente Calderon.

BARCELONA ATLETICO MADRID LIVE 5 APRILIE 2016. Min.74. GOOOOOL BARCA. Suarez face dubla. Profita de o centrare venita de la Dani Alves si reia in plasa cu capul. Scor Barcelona – Atletico Madrid 2-1 (min.74).

BARCELONA ATLETICO MADRID LIVE 5 APRILIE 2016. Min.63. GOOOOOL BARCA. Suarez puncteaza din 6 metri dupa un sut centrare venit de la Jordi Alba. Scor Barcelona – Atletico Madrid 1-1 (min.63).

BARCELONA ATLETICO MADRID LIVE 5 APRILIE 2016. Min.51. Neymar este pe punctul de a egala insa sutul lui loveste transversala. Scor Barcelona – Atletico Madrid 0-1 (min.51).

BARCELONA ATLETICO MADRID LIVE 5 APRILIE 2016. Pauza. Dupa 45 de minute, Atletico conduce surprinzator cu scorul de 1-0.

BARCELONA ATLETICO MADRID LIVE 5 APRILIE 2016. Min.35. Atletico ramane in zece jucatori dupa ce Torres primeste al doilea cartonas galben. Scor Barcelona – Atletico Madrid 0-1 (min.35).

BARCELONA ATLETICO MADRID LIVE 5 APRILIE 2016. Min.25. GOOOOOL ATLETICO. Fernando Torres fructifica un serviciu ideal al lui Koke. Scor Barcelona – Atletico Madrid 0-1 (min.25).

BARCELONA ATLETICO MADRID LIVE 5 APRILIE 2016. Min.19. Barca este apropae de a deschide scorul prin Neymar care reia spre poarta adversa o centrare venita de la Dani Alves. Balonul trece peste transversala. Scor Barcelona – Atletico Madrid 0-0 (min.19).

BARCELONA ATLETICO MADRID LIVE 5 APRILIE 2016. Min.15. Primul sfert de ora al intalnirii a trecut fara vreo faza notabila la cele doua porti. Barcelona domina insa oaspetii se dovedesc foarte buni pe partea defensiva. Scor Barcelona – Atletico Madrid 0-0 (min.15).

BARCELONA ATLETICO MADRID LIVE ONLINE 5 APRILIE 2016. FC Barcelona si Atletico Madrid ofera derby-ul sferturilor de finala ale Ligii Campionilor. Este practic prima finala a celei mai importante competitii europene inter-cluburi in care se infrunta doua mari rivale care se infrunta an de an in Primera Division.

BARCELONA ATLETICO MADRID LIVE ONLINE 5 APRILIE 2016. Formatia catalana este favorita la calificare insa trupa lui Simeone nu intra niciodata pe teren cu gandul ca este o victima sigura. Barcelona nu este insa invincibila, cea mai buna dovada fiind infrangerea suferita sambata, chiar pe Nou Camp, in Clasicul jucat impotriva lui Real Madrid, scor 1-2.

BARCELONA ATLETICO MADRID LIVE ONLINE 5 APRILIE 2016. S-ar putea spune ca Atletico trebuie doar sa copieze tactica marii rivale din Madrid insa un meci nu seamana cu altul. Barcelona are la activ 10 victorii consecutive in partidele disputat pe teren propriu in Liga Campionilor, ultima victima a ei fiind Arsenal, in optimi, eliminata cu scorul general de 5-1.

BARCELONA ATLETICO MADRID LIVE ONLINE 5 APRILIE 2016. In schimb Atletico nu se poate lauda cu o calificare la pas in sferturi. Dubla cu PSV Eindhoven a fost transata abia dupa executarea loviturilor de departajare, dovada a echilibrului existent de-a lungul celor doua manse, intre cele doua echipe.

Casele de pariuri ofera cote in jur de 1,5 pentru o victorie a gazdelor.

Echipe probabile:

Barcelona: Ter Stegen – Alba, Pique, Mascherano, Alves – Iniesta, Busquets, Rakitic – Neymar, Suarez, Messi

Atletico: Oblak – Luis, Godin, Gimenez, Juanfran – Niguez, Fernandez, Gabi, Koke – Torres, Griezmann

Meciul va incepe la ora 21:45.

Adrian Thiess: Noul Dinamo va fi condus de romani, intr-un mod occidental

Interviu cu Mariana Nenu: M-am nascut pentru a alerga! Nu uitati niciodata ca sportul inseamna sanatate si echilibru. Terapeutul Obreja: Este o razboinica invingatoare!

Romania a castigat medalia de aur la spada! Felicitari Simona Gherman, Ana Maria Popescu, Simona Pop si Loredana Dinu!