-1.5 C
1 decembrie 2020
BARCELONA REAL MADRID
Viata bate filmul

FC BARCELONA-REAL MADRID, 22 MARTIE ORA 22:00. Catalanii s-au antrenat pentru derby cu Manchester City

Marele derby FC Barcelona-Real Madrid se apropie cu pasi repezi. Interesul in jurul acestei partide este enorm, ca de obicei, clasicul fotbalului spaniol desfasurandu-se cu casa inchisa in ciuda preturilor piperate ale biletelor.

Daca Real Madrid are parte de o saptamana libera in care se pregateste in liniste strategia pentru meciul de duminica seara, Barcelona a disputat miercuri o partida decisiva pentru calificarea in sferturile de finala ale Ligii Campionilor.

Catalanii au invins la limita, scor 1-0, pe Manchester City, in mansa retur a optimilor de finala a acestei competitii. A fost o confirmare a superioritatii echipei antrenate de Luis Enrique in contextul in care Barcelona invinsese si in tur cu scorul de 2-1.

Unicul gol al intalnirii a fost inscris in minutil 31 de mijlocasul Ivan Rakitic dupa o pasa a lui Messi, in ceea ce a reprezentat primul gol pentru croat in Liga Campionilor.

CHEFI LA CUTITE, 22 MARTIE 2016. Bucatari talentati gatesc retete delicioase la Antena 1

FRUCTUL OPRIT EPISODUL 7 REZUMAT, 28 FEBRUARIE 2018

FRANTA – PORTUGALIA, FINALA EURO 2016, SCOR 0-1. Portugalia este campioana Europei