BARCELONA PSG

FC BARCELONA s-a calificat miraculos in sferturile de finala ale LIGII CAMPIONILOR

LIGA CAMPIONILOR OPTIMI DE FINALA. FC Barcelona a reusit o calificare miraculoasa in sferturile de finala ale Ligii Campionilor dupa ce a invins in returul optimilor pe PSG cu scorul de 6-1, dupa ce in tur campioana Frantei invinsese cu un clar 4-0.

LIGA CAMPIONILOR OPTIMI DE FINALA. Gazdele au inceput in forta partida si au reusit sa deschida scorul dupa numai 3 minute de joc, Luis Suarez punctand cu o lovitura de cap bine plasata. S-a facut 2-0 in minutul 40 atunci cand fundasul oaspetilor, Layvin Kurzawa a inscris in proprie poarta. Acesta era si scorul pauzei insa Barcelona mai avea mult de tras pentru a anihila avantajul luat de echipa franceza in prima mansa.

LIGA CAMPIONILOR OPTIMI DE FINALA. Scorul a devenit 3-0 in minutul 50 atunci cand Leo Messi a fructificat o lovitura de pedeapsa acordata in urma unui fault facut in careu de Thomas Meunier.

LIGA CAMPIONILOR OPTIMI DE FINALA. Soarta calificarii parea pecetluita in minutul 62 atunci cand PSG a redus din diferenta prin Edinson Cavani care a fructificat o centrare venita de la Kurzawa.

LIGA CAMPIONILOR OPTIMI DE FINALA. 3-1 a fost pana in minutul 88 insa finalul a fost unul de cosmar pentru parizieni. Mai intai a inscris Neymar dintr-o lovitura libera de la 23 de metri, brazilianul recidivand si 3 minute mai tarziu dintr-o lovitura de la 11 metri acordata in urma unui faul al lui Marquinhos.

LIGA CAMPIONILOR OPTIMI DE FINALA. Lovitura de gratie a fost data de Sergi Roberto in cel de-al 5-lea minut de prelungire, spaniolul fructificand un serviciu perfect al aceluiasi Neymar.

Un fond de investitii condus de Mark Zuckerberg este interesat sa cumpere clubul Tottenham Hotspur

Cristiano Ronaldo l-a depasit pe Raul la numarul de goluri

Corina Alexandru

SIMONA HALEP WIMBLEDON 2017. Halep este in turul 3 dupa ce a invins-o pe Beatriz Haddad Maia