FC Brasov – Steaua 1-2 (1-1) in etapa a 12-a a Ligii 1

By Bogdan octombrie 28, 2013 06:48

Steaua Bucuresti si-a consolidat pozitia de lider al Ligii 1 dupa o noua victorie, de aceasta data, in deplasarea de la Brasov, cu scorul de 2-1, intr-o partida contand pentru etapa a XII-a.

Bucurestenii au deschis scorul la prima vaza de poarta a meciului, grecul Pantelis Kapetanos punctand dupa un serviciu perfect al lui Tanase.

Gazdele au restabilit echilibrul pe tabela de marcaj, in minutul 10, Cristi Ionescu transformand o lovitura libera, de la 25 de metri.

Steaua a inceput foarte bine si cea de-a doua repriza. La doua minute dupa pauza, Gardos a finalizat cu gol o faza prelungita de atac a oaspetilor la care au mai partcipat Bourceanu si Tanase.

Au evoluat urmatorii jucatori:

FC Brasov: Mutu – Straut, Machado, Oltean, Cr. Ionescu – Madeira (Paun ’53), Mateiu – I. Popa (Fonseca ’53), Aganovici, Surdu – Buga (A. Cristea ’77). Antrenor: Alexandru Pelici.

Steaua: Tatarusanu – Varela, Szukala, Gardos – Prepelita, Filip (Neagu ’55), Bourceanu, Parvulescu (Ad. Popa ’59) – Tatu (Stanciu ’67), Kapetanos, Tanase. Antrenor: Laurentiu Reghecampf.

Cartonase galbene: Aganovici ‘7, Madeira ’44, Cr. Ionescu ’58, Mateiu ’77, Oltean ’90+3 / Parvulescu ’16, Filip ’34, Stanciu ’90+2, Tatarusanu ’90+3.

Sursa foto: gsp.ro