Social

FC Vaslui – Dinamo 1-1 (1-0). Liga 1 – etapa a XIX-a

FC Vaslui si Dinamo Bucuresti au terminat la egalitate, scor 1-1, intr-unul din derby-urile etapei cu numarul 19 a Ligii 1.

Gazdele au deschis scorul cu un minut inainte de pauza atunci cand Antal a fructificat, cu siguranta, un penalti acordat pentru un hent in careu, al lui Tucudean.

Atacantul dinamovist avea insa sa aiba si un rol pozitiv pentru echipa sa.  In minutul 76, el a reusit sa egaleze, la capatul unei actiuni personale.

Au evoluat urmatorii jucatori:

FC Vaslui: Cerniauskas – Ortiz, Celeban, Prahici (Pătulea ’82), Musat – Caue, Madson – Antal, Sanmartean, Viveiros (Popovici ’63) – Temwanjera. Antrenor: Liviu Ciobotariu.

Dinamo: Balgradean – Rus, Luchin, Grigore, Filip – Boubacar (Serban ’46), Thicot (Lazăr ’70), C. Munteanu (J. Thomas ’57) – Curtean, Tucudean, Rotariu. Antrenor: Flavius Stoican.

Accident in Tunari. Un sofer din Prahova a murit lovit de trenul Galati – Bucuresti Nord

Cand se schimba cartile de identitate: MAI informeaza ca noile norme vor intra in vigoare la 2 ani de la adoptare

Liber la angajari la stat. Hossu: Primariile au liber sa angajeze oricat, in sectorul medical se aplica regula 2 la 1