FCSB HAPOEL BEER SHEVA

FCSB a invins pe Hapoel Beer Sheva in deplasare si este lidera in grupa G a Ligii Europa

FCSB  are punctaj maxim in cadrul grupei G a Ligii Europa dupa ce a obtinut a treia victorie consecutiva in deplasarea de la Hapoel Beer Sheva, cu scorul de 2-1 (0-0). A fost o partida spectaculoasa si cu ritm alert al carei rezultat final a fost influentat de dubla francezului Harlem Gnohere, intrat pe teren la mijlocul actului secund.

Primul gol al intalnirii a fost inscris de atacantul oaspetilor in minutul 70, dupa un serviciu primit de la Filipe Teixeira, la cateva secunde dupa ce-l inlocuise pe Tanase.

Avanatajul FCSB-ului s-a dublat in minutul 75 atunci cand Gnohere a punctat cu o lovitura de cap dupa o centrare vedita de la Budescu.

Hapoel a redus din diferenta in minutul 87 prin Cuenca, la capatul unei actiuni personale pe parcursul careia a fructificat o neglijenta in lant a defensivei bucurestene.

Au evoluat urmatoarele formatii:

Hapoel Beer Sheva: Goresh – Bitton (Cuenca ’74), Taha, Elhamed, Korhut- Broun, Ogu (Radi ’30), Einbinder – Melikson, Ben Sahar (Pekhart ’68), Nwakaeme. Antrenor: Barak Bakhar.

FCSB: Nita – Benzar (Enache ’25), Planic, Balasa, Momcilovici – Nedelcu, Ov. Popescu – Man (Coman ’58), Budescu, Teixeira – Fl. Tanase (Gnohere ’69). Antrenor: Nicolae Dica.