FINALA EURO 2016 E FRANTA - PORTUGALIA! Francezii i-au invins pe nemti dupa 58 de ani

FINALA EURO 2016 E FRANTA – PORTUGALIA! Francezii i-au invins pe nemti dupa 58 de ani

FINALA EURO 2016 SE JOACA INTRE FRANTA – PORTUGALIA, PE 10 IULIE 2016, PE STADE DE FRANCE DIN PARIS! Cocosii au reusit, aseara, sa-i invinga pe nemti dupa 58 de ani. In semifinala disputat pe Stade Velodrome din Marsilia, Franta – tara gazda a lui EURO 2016 – a invins Germania cu scorul de 2-0, nemtii fiind campioni mondiali en-titre. Asadar Franta va disputa finala EURO 2016 duminica, 10 iulie, pe Stade de France, impotriva Portugaliei.

Antoine Griezmann a fost din nou omul providential pentru francezi, reusind sa marcheze o dubla impotriva Germaniei. Meciul Franta – Germania s-a jucat pe o vreme caniculara, iar meciul a fost la fel de fierbinte ca si vremea de afara pe tot parcursul celor 90 de minute.

FINALA EURO 2016 SE JOACA INTRE FRANTA – PORTUGALIA. Prima repriza a fost dominata de nemti, insa francezii au fost cei care au deschis scorul chiar inainte de pauza, in urma unui penalty acordat pentru o mana discutabila a capitanului german, Bastian Schweinsteiger. Germania a fost ingenuncheata de centralul Rizzoli, care a dictat penalty in urma unui presupsus hent al lui Schweinsteiger, dupa un duel cu Evra. Griezmann a deschis scorul chiar inainte de intrarea la cabine.

In cea de-a doua repriza, Germania si-a mentinut posesia si a atacat furibund, insa Franta s-a aparat foarte bine si a raspuns pe contraatac. Griezmann a mai lovit o data in minutul 72 si a trimis Franta direct la Paris in finala cu Portugalia lui Ronaldo. Franta – Germania, scor final 2-0.

FINALA EURO 2016 SE JOACA INTRE FRANTA – PORTUGALIA. Franta invinge Germania intr-o competitie oficiala dupa 58 de ani. Franta nu si-a mai ingenuncheat rivalul de peste Rhin din 1958. Duminica urmeaza hopul cu Portugalia, inainte ca Franta sa devina campioana Europei!

Iti recomandam si: Meciul FRANTA – GERMANIA, a doua semifinala EURO 2016, e aici

KOBE BRYANT, vedeta formatiei Los Angeles Lakers, si-a anuntat retragerea din activitate la finalul acestui sezon