6.1 C
27 februarie 2021
GEORGE PUSCAS BENEVENTO

George Puscas eroul lui Benevento. Clubul din sudul Italiei a promovat in Serie prin golul internationalului roman

Benevento a promovat in Serie A dupa ce a dispus de Carpi intr-o dubla mansa care a constat pentru finala play-off-ului din Serie B. Dupa ce mansa tur s-a terminat cu scor alb, 0-0, in returul de joi seara, Benevento s-a impus la limita, scor 1-0, prin golul inscris de internationalul nostru de tineret George Puscas, in minutul 32.

Puscas a inceput partida din postura de titular si a evoluat pana in minutul 72 cand a fost inlocuit in ofensiva gazdelor de Karamoko Cisse (Guineea).

Puscas tranverseaza o forma sportiva de exceptie dupa ce in ultimele sapte partide disputate de Beneveto, a inscris de 5 ori, dintre care de 3 ori in play-off, in meciurile jucate cu Spezia, Perugia si acum cu Carpi.

Simona Halep desemnata de organizatorii Australian Open drept personalitatea de Oscar a ultimei editii a turneului

Halep revine pe locul 1 in clasamentul WTA, dupa ce Wozniacki a fost eliminata din turneul de la Doha