HALEP – BACSINSZKY LIVE ONLINE in sferturile de finala ale turneului de tenis de la Miami

By Delia Ion martie 29, 2016 18:03

HALEP BACSINSZKY MIAMI 2016. Game la zero Bacsinsky, set si meci. Halep pierd in fata elvetiencei si rateaza calificarea in semifinalele turneului de la Miami. Scor Halep-Bacsinszky 2-6, 3-6, 6-4.

HALEP BACSINSZKY MIAMI 2016. Simona nu renunta definitiv la lupta. Isi valorifica propriul serviciu si spera ca Timea va incepe sa greseasca, pe final de partida. Scor Halep-Bacsinszky 2-5, 3-6, 6-4.

HALEP BACSINSZKY MIAMI 2016. Elvetianca este la doar un singur game de castigarea partidei. Scor Halep-Bacsinszky 1-5, 3-6, 6-4.

HALEP BACSINSZKY MIAMI 2016. Halep reuseste sa castige primul ei game din setul 3. Scor Halep-Bacsinszky 1-4, 3-6, 6-4.

HALEP BACSINSZKY MIAMI 2016. Simona pare total descumpanita. Nu-si gaseste ritmul optim si Bacsinszky profita de acest lucru. Scor Halep-Bacsinszky 0-4, 3-6, 6-4.

HALEP BACSINSZKY MIAMI 2016. Un nou break pentru Timea Bacsinszky. Halep are din ce in ce mai putine sanse de a se califica in semifinale. Scor Halep-Bacsinszky 0-3, 3-6, 6-4.

HALEP BACSINSZKY MIAMI 2016. Halep nu se ragaseste si ii permite adversarei sa se distanteze in setul decisiv. Scor Halep-Bacsinszky 0-2, 3-6, 6-4.

HALEP BACSINSZKY MIAMI 2016. Elvetianca debuteaza in setul 3 cu un break. Scor Halep-Bacsinszky 0-1, 3-6, 6-4.

HALEP BACSINSZKY MIAMI 2016. Bacsinszky castiga un nou game si implicit setul 2. Este nevoie de al treilea set pentru a se decide semifinalista. Scor Halep-Bacsiszky 3-6, 6-4.

HALEP BACSINSZKY MIAMI 2016. Simona castiga un nou game insa adversara ei are prima sansa de a castiga setul secund. Scor Halep-Bacsinszky 3-5, 6-4.

HALEP BACSINSZKY MIAMI 2016. Elvetianca se apropie de castigarea setului secund. Scor Halep-Bacsinszky 2-5, 6-4.

HALEP BACSINSZKY MIAMI 2016. Simona incearca sa nu piarda ocazia de a se impune in numar minim de seturi.Isi castiga serviciul. Scor Halep-Bacsinszky 2-4, 6-4.

HALEP BACSINSZKY MIAMI 2016. Meciul s-a reluat cu un game castigat de elvetianca pe propriul serviciu. Scor Halep Bacsinszky 1-4, 6-4.

HALEP BACSINSZKY MIAMI 2016. Partida intrerupta din cauza ploii.

HALEP BACSINSZKY MIAMI 2016. Simona da semne deinconstanta. Isi pierde propriul serviciu. Scor Halep Bacsinszky 1-3, 6-4.

HALEP BACSINSZKY MIAMI 2016. Break Halep si consteanteanca are posibilitatea de a egala in setul 2. Scor Halep Bacsinszky 1-2, 6-4.

HALEP BACSINSZKY MIAMI 2016. Inceput nefavorabil deset pentru jucatoarea noastra. Elvetianca s-a distantat la 2-0. Scor Halep Bacsinszky 0-2, 6-4.

HALEP BACSINSZKY MIAMI 2016. Bacsinszky i-a conducerea la debutul setului 2. Scor Halep Bacsinszky 0-1, 6-4.

HALEP BACSINSZKY MIAMI 2016. Set Halep. Simona castiga primul set la capatul a 45 de minute de joc efectiv.

HALEP BACSINSZKY MIAMI 2016. Simona revine la conducere dupa un nou break reusit impotriva elvetiencei. Scor Halep Bacsinsky 5-4 in setul 1.

HALEP BACSINSZKY MIAMI 2016. Din pacate, Halep pierde pe propriul serviciu. Adversara o egaleaza la 4 in setul 1.

HALEP BACSINSZKY MIAMI 2016. Bacsinszky nu renunta la lupta. Isi adjudeca propriul serviciu si este la un game in spatele campioanei noastre. Scor Halep Bacsinszky 4-3 in setul 1.

HALEP BACSINSZKY MIAMI 2016. Consteanteanca are prima sansa la castigarea primul set dupa ce se distanteaza la 4-2.

HALEP BACSINSZKY MIAMI 2016. Elvetianca reduce din handicap cuun game castigat pe prpriul serviciu. Scor Halep Bacsinszky 3-2 in setul 1.

HALEP BACSINSZKY MIAMI 2016. Simona Halep reuseste sa se desprinda de adversara ei, dupa patru game-uri desfasurate din primul set. Scor Halep Bacsonszky 3-1 in setul 1.

HALEP BACSINSZKY MIAMI 2016. Game echilibrat insa Halep reuseste sa se impunape serbiciul adversarei. Primul break al intalnirii. Scor Halep Bacsinszky 2-1 in setul 1.

HALEP BACSINSZKY MIAMI 2016. Simona isi valorifica serviciul si egaleaza situatia de pe tabela de marcaj. Scor Halep Bacsinszky 1-1in setul 1.

HALEP BACSINSZKY MIAMI 2016. Tenismena din Elvetia castiga primul game al intalnirii. Scor Halep Bacsinszky 0-1 in setul 1.

HALEP BACSINSZKY MIAMI 2016. Simona Halep se dueleaza in aceasta seara cu elvetianca Timea Bacsinszky (nr.20 WTA) pentru un loc in semifinalele turneului de tenis de la Miami. Halep este intr-o evidenta revenire de forma fata de inceputul acestui an.

HALEP BACSINSZKY MIAMI 2016. A ajuns in sfeturi dupa ce le-a eliminat in tururile precedente pe Daria Kasatkina (Rusia), scor 6-3, 7-5, pe Julia Goerges (Germania), scor 6-4, 6-1 si pe Heather Watson (Marea Britanie), scor 6-3, 6-4.

HALEP BACSINSZKY MIAMI 2016. Bacsinszky a demonstrat si ea un joc de calitate la aceasta editie a turneului american, reusind sa elimine in tururile anterioare doua jucatoare mai bine clasate in topul mondial, 7-5, 6-4 cu Ana Ivanovic (nr.18 WTA) si 2-6, 6-4, 6-2 cu Agnieszka Radwanska (nr.3 WTA).

HALEP BACSINSZKY MIAMI 2016. Halep si Bacsinszky s-au mai intalnit o singura data, in ianuarie 2015 la Shenzen (China) cand compatrioata noastra a invins cu un dublu 6-2, la capatul a ora si 4 minute de joc efectiv.