Viata bate filmul

JUVENTUS – BORUSSIA DORTMUND 2-1 (2-1) in turul optimilor Ligii Campionilor

Juventus Torino este favorita la calificarea in sferturile de finala ale Ligii Campionilor dupa victoria obtinuta pe teren propriu impotriva echipei germane Borussia Dortmund, scor 2-1.

Gazdele au deschis scorul dupa 13 minte de joc, argentianianul Carlos Tevez reluand in poarta un balon sutat de Alvaro Morata si resprins de Weidenfeller.

Echilibrul de pe tabele de marcaj s-a restabilit 5 minute mai tarziu. Marco Reus a primit un balon util la marginea careului si l-a executat pe Buffon cu un sut plasat.

Scorul final al intalnirii a fost stabilit in minutul 43 de Alvaro Morata care a fructificat un serviciu perfect al lui Paul Pogba.

Au evoluat urmatoarele formatii:

JUVENTUS: Buffon – Evra, Bonucci, Chiellini, Lichtsteiner – Pogba, Pirlo (Pereyra), Marchisio – Vidal (Padoin) – Morata, Tevez (Coman)

BORUSSIA DORTMUND: Weidenfeller – Piszczek, Papastathopoulos (Kirch), Hummels, Schmelzer – Gündogan, Sahin – Aubameyang, Mkhitaryan, Reus – Immobile (Blaszczykowski)

DRAGOSTE CU IMPRUMUT EPISODUL 79 REZUMAT, 11 IANUARIE 2017. Fatih este victima unei bauturi pregatita de servitoarea familiei care dadea halucinatii

CAND VISEZI FOC. INTERPRETARE VISE cu FOC sau INCENDIU vazute, in general, ca simboluri pozitive

TE VREAU LANGA MINE 24 SEPTEMBRIE. Toni si Alina au avut ocazia fiecare sa cunoasca noi parteneri