5.4 C
31 octombrie 2020

Larisa Iordache a castigat medalia de bronz la CM de la Glasgow, finala la individual compus

Larisa Iordache a castigat medalia de bronz, joi seara, in finala la individual compus de la Campionatele Mondiale de gimnastica de la Glasgow! Larisa Iordache are in palmares o medalie olimpica in 2012 cu echipa si 11 medalii europene.

Bela Karoly a fost si el prezent la Glasgow, iar gimnasta antrenata de el a castigat locul I. Este vorba despre Simone Biles. Gabrielle Douglas (SUA) a depasit-o pe Larisa Iordache, clasandu-se pe locul doi.

O alta gimasta romanca, Laura Jurca, s-a clasat pe locul 8. Laura are 16 ani si este la primul ei Mondial. Si s-a clasat printre primele opt, nu e rau!

22:43 Aveeeeem medaaalieeeeee!!!! Larisa ia 14.800 la paralele!!! E pe podium!!! Hai sa vedem ce culoare are medalia. Dar e medalie!!!

22:41 Laura primeste nota 13.966 la barna! Bravoooo, Laurici! La 16 ani, la primul tau mare concurs, ai fost GRO-ZA-VA! Deocamdata e pe 6! Mare, mare, mare esti Laurici! Romania te iubeste!