-2.2 C
27 ianuarie 2021

Liga 1: Dinamo – Concordia Chiajna 2-1 (1-0) in etapa a 12-a

Dinamo Bucuresti a urcat pe treapta a 9-a a clasamentului Ligii 1 dupa victoria obtinuta, pe teren propriu, scor 2-1, impotriva formatiei Conordia Chiajna, intr-o partida contand pentru etapa a XII-a.

Tucudean a deschis scorul pentru gazde, in minutul 27, in urma une faze plecate dintr-o lovitura libera, executata de Curtean.

Dinamo si-a majorat diferenta dupa pauza. In minutul 60, arbitrul Marius Bocaneala acorda o lovitura de pedeapsa la un fault al lui Cretu asupra lui Serban, intrat pe teren de doar trei minute.

Dragos Grigore a executat cu precizie, creand avantaj de doua goluri, insa doau pentru cateva zeci de secunde.

In minutul 62, Onduku a redus sperantele unui rezultat bun, in tabara Chiajnei, dupa ce a dinalizat cu gol o actiune personala.

Au evoluat urmatorii jucatori:

Dinamo Bucuresti: Naumovski – L. Rus, Luchin, D. Grigore, Filip (Grecu ’70) – Boubacar, Thicot – V. Lazar, Rotariu (Serban ’57), Curtean – Tucudean (Thomas ’79). Antrenor: Flavius Stoican.

Concordia Chiajna: Ramniceanu – Cretu, Leca, Melinte, Savin (Florea ’62) – Papasterianos, Rosu (Bucurica ’62) – Onduku, Purece, Serediuc – Wellington (L. Ganea ’85). Antrenor: Ionut Chirila.

Cartonase galbene: Filip ’57, Tucudean ’76, Curtean ’82, Thomas ’89 / Melinte ’26, Cretu ’59, Leca ’85.

Sursa foto: sptfm.ro

Echipajul de bob feminin al Romaniei, aur la Cupa Europei. Andreea Grecu: Obiectivul pentru acest sezon este medalia de aur la Campionatele Mondiale de Juniori