10.5 C
26 octombrie 2020
Social

Liga 1: Steaua – Concordia Chiajna 4-0 (3-0) intr-o partida restanta

Steaua Bucuresti este noul lider al Ligii 1 dupa ce a dispus cu scorul de 4-0 (3-0) pe Concordia Chiajna, intr-o partida restanta contand pentru etapa a 3-a.

Trupa antrenata de Laurentiu Reghecampf, a deschis scorul in minutul 9, portughezul Fernando Varela reluand in plasa, cu capul, o centrare venita de la Adi Popa.

In minutul 32, gazdele si-au dublat avantajul de pe tabela de marcaj, in urma golului inscris de Chipciu, mijlocasul Stelei fructificand o grava eroare a defensivei oaspete.

La pauza Steaua conducea cu scorul de 3-0, noul jucator al campioanei, Lucian Sanmartean, punctand dintr-o lovitura de pedeapsa acordata in urma unui fault, in careu, al lui Melinte, asupra lui Stanciu.

Portarul Concordiei a fost eroul negativ al ultimului gol al intalnirii. In minutul 60, Ramniceanu a introdus in propria poarta balonul venit in urma unui sut al lui Chipciu.

Au evoluat urmatorii jucatori:

Steaua: Tatarusanu – Varela, Szukala, Gardos, Pîrvulescu – Pintilii (Radut ’75), Sanmartean (Piovaccari ’81) – Popa (Keseru ’54), Stanciu, Tanase – Chipciu. Antrenor: Laurentiu Reghecampf.

Concordia Chiajna: Ramniceanu – Dima, Leca, Melinte, Savin – Onduku, Sterianos, Bambara (Purece ’37), Cosereanu (Florea ’60) – Wellington (Da Costa ’60), Rosu. Antrenor: Ionut Chirila.

Cartonase galbene: Rosu ‘5, Onduku ’31.

Sursa foto: ziuanews.ro

Metropolitan Life a lansat asigurarea „Asa cum vrei tu”. Clientul poate primi inapoi 30% din suma primelor platite pentru riscul de deces si pentru riscurile de spitalizare si chirurgie

Ioana Badulescu

Spania: 514 decese in numai 24 de ore, totalul cazurilor a ajuns la aproape 40.000

A murit Mihai Constantinescu. Artistul a incetat din viata la varsta de 73 de ani in urma unui stop cardio-respirator neresuscitabil