Liga Campionilor 18 februarie 2015. Real Madrid ca si calificata in sferturi!

Miercuri seara au avut loc alte doua partide contand pentru mansa tur a optimilor de finala ale Ligii Campionilor.

Real Madrid, actuala detinatoare a cupei, a luat o optiune serioasa pentru calificarea in sferturi dupa victoria obtinuta cu scorul de 2-0 in partida desfasurata la Gelsenkirchen, impotriva lui Schalke 04.

Golurile Realului au fost inscrise de portughezul Cristiano Ronaldo, in minutul 26 si de brazilianul Marcelo, in minutul 79.

La Basel, campioana Elvetiei nu a reusit decat un rezultat de egalitate, scor 1-1, impotriva echipei portugheze FC Porto.

Gonzalez a deschis scorul pentru gazde in minutul 11, egalarea survenind in minutul 79 prin golul inscris de Danilo, din lovitura de pedeapsa.

Celelalte patru meciuri din optimi: Manchester City (Anglia) – FC Barcelona (Spania), Juventus Torino (Italia) – Borussia Dortmund (Germania), Arsenal Londra (Anglia) – AS Monaco (Franta) si Bayer Leverkusen (Germania) – Atletico Madrid (Spania) sunt programate la 24 si 25 februarie.

SIMONA HALEP ramane lider WTA pana la finalul anului. Pliskova a fost eliminata in semifinalele Turneului Campioanelor

Simona Halep ajunge in turul 3 la Roland Garros, dupa o demonstratie de forta in fata americancei Taylor Townsend