11.1 C
26 octombrie 2020
BARCELONA

LIGA CAMPIONILOR REZULTATE 29 SEPTEMBRIE 2015. Partida spectacol la Barcelona

LIGA CAMPIONILOR 29 SEPTEMBRIE 2015. Liga Campionilor a oferit marti, 29 septembrie, cateva partide pe cat de interesante, pe atat de spectaculoase atat prin numarul mare de goluri inscrise cat si prin rasturnarile de situatie.

LIGA CAMPIONILOR 29 SEPTEMBRIE 2015. In grupa E, Bayer Leverkusen a fost la doar cateva minute de realizarea unei surprize in deplasarea de la Barcelona. Oaspeti au condus cu scorul de 1-0 pana in minutul 80, gol Kyriakos Papadopoulos (min.22) insa catalanii au intors rezultatul pe final prin reusitele lui Sergi Roberto (min.80) si Luis Suarez(min.82).

LIGA CAMPIONILOR 29 SEPTEMBRIE 2015. In cealalta partida din grupa, BATE Borisov a depasit la limita pe AS Roma, scor 3-2 dupa ce la pauza o conducea cu scorul de 3-0. Golurile intalnirii au fost inscrise de Igor Stasevich (min.8), Filip Mladenovic (min.12 si 31) respectiv Gervinho (min.66) si Vasilios Torosidis(min.82).

Clasament: 1.Barcelona 4p; 2.Leverkusen 3p; 3.BATE 3p; 4.Roma 1p.

Bayern Munchen si-a reconfirmat statutul de mare favorita a grupei F, invingand pe teren propriu cu scorul de 5-0 pe campioana Criatiei, Dinamo Zagreb.Golurile au fost inscrise de Douglas Costa (min.13), Robert Lewandowski (min.21, 28 si 55) si Mario Goetze (min.28).

In schimb, Arsenal nu reuseste sa se regaseasca. Tunarii au fost invinshi chiar pe teren propriu de grecii de la Olympiakos Pireu, scor 2-3. Goluri Theo Walcott (min.35) si Alexis Sanchez (min.65) respectiv Felipe Pardo (min.33), David Ospina (autogol-min.40) si Alfred Finnbogason (min.66).

Clasament: 1.Bayern 6p; 2.Olympiakos 3p; 3.Dinamo Zagreb 3p; 4.Arsenal 0p.

In acest moment, grupa G pare deschisa oricarui rezultat in privinta calificarii optimile de finala ale competitiei.
FC Porto a invins-o in Portugalia pe Chelsea Londra cu scorul de 2-1, reusitele intalnirii apartinandu-le lui Andre Andre (min.39) si Maicon (min.52) respectiv Willian (min.45).

Lidera grupei este Dinamo Kiev care a reusit sa o invinga pe Maccabi cu scorul de 2-0 chiar la Tel Aviv. Punctele echipei oaspete au fost inscrise de Andriy Yarmolenko (min.4) si Junior Moraes (min.50).

Clasament: 1.Dinamo Kiev 4p; 2.Porto 4p; 3.Chelsea 3p; 4.Maccabi 0p.

In grupa H,lider este Zenit St.Petersburg cu punctaj maxim dupa victoria reusita in fata campioanei Belgiei, Gent, scor 2-1, goluri Artem Dzyuba (min.35) si Oleg Shatov (min.67) respectiv Thomas Matton (min.56).

Valencia a obtinut primele puncte din actuala faza a grupelor dupa succesul de la Lyon, golul lui Sofiane Feghouli (min.42) aducand victoria echipei sale.

Clasament: 1.Zenit 6p; 2.Valencia 3p; 3.Gent 1p; 4.Lyon 1p.

BENFICA – BAYERN LIVE ONLINE in returul sferturilor LIGII CAMPIONILOR

Simona Halep, suparata ca Sarapova si Bouchard nu sunt mai comunicative

TURNEUL CAMPIONILOR: Perechea Horia Tecau/Jean Julien Rojer intalneste dublul Marcin Matkowski/Nenad Zimonjic