11.1 C
30 octombrie 2020
LIGA CAMPIONILOR SFERTURI DE FINALA. Atletico-Real 0-0, Juventus-Monaco 1-0 (0-0)

Marti au avut loc primele doua intalniri contand pentru prima mansa a sferturilor de finala ale Ligii Campionilor la fotbal. Au fost doua dueluri echilibrate la finalul carora nicuna dintre echipe nu se poate considera mare favorita la promovarea in semifinalele competitiei.

Cel mai asteptat meci al serii s-a desfasurat la Madrid intre marile rivale din capitala Spaniei: Real si Atletico. Pe Vicente Calderon, oaspetii au controlat prima jumatate a intalnirii fara insa a-si concretiza superioritateasi pe tabela de marcaj.

Dupa pauza, Atletico a echilibrat partida insa in ciuda ocaziilor de gol consemnate la ambele porti, scorul final a fost 0-0.

Au evoluat urmatoarele formatii:

Atletico Madrid: Oblak – Juanfran, Godín, Miranda, Siqueira – Gabi, Mario Suárez – Arda, Koke (Torres 83), Griezmann (Raul Garcia 77) – Mandzukic

Real Madrid: Casillas – Carvajal (Arbeloa), Ramos, Varane, Marcelo – Modric, J. Rodriguez, Kroos – Bale, Benzema (Isco 76), C. Ronaldo

La Torino, Juventus s-a impus cu scorul de 1-0 impotriva lui AS Monaco dupa un gol marcat de Vidal in minutul 57 care a fructificat o lovitura de pedeapsa acordata prea usor dupa un presupus fault asupra lui Alvaro Morata.

Juventus: Buffon – Lichtsteiner, Bonucci, Chiellini, Evra – Vidal, Pirlo (Barzagli), Marchisio – Pereyra (Sturaro 87) – Tevez, Morata (Matri 83)

AS Monaco: Subašic – Raggi (Berbatov 71), Fabinho, Carvalho, Abdennour, Kurzawa – Dirar (Silva 51), Moutinho, Kondogbia, Carrasco – Martial (M. Carvalho 87)

INDIAN WELLS 2018. Sorana Cirstea a eliminat-o pe Monica Niculescu si o va intalni pe Venus Williams in turul 2