Liga Campionilor U19: Steaua a obtinut prima victorie in aceasta competitie

Echipa sub 19 ani a clubului Steaua Bucuresti a obtinut prima sa victorie in cadrul Ligii Campionilor dupa ce a dispus, in deplasare, de formatia similara a clubului FC Basel.

Tinerii antrenati de Ioan Toma au facut cea mai buna partida a lor de cand evolueaza in aceasta formula, reusind sa invinga o echipa cu care terminase la egalitate, la Bucuresti, cu doua saptamani in urma.

Gazdele au fost cele care au deschis scorul. In minutul 43, Manzanbi a concretizat o superioritate evidenta a formatiei elvetiene, pe intreaga durata a primei reprize.

Steaua a evoluat mult mai curajos dupa pauza. Mitrita a egalat in minutul 62 dupa o combinatie perfecta cu Gradinaru, cel din urma avand sa fie eroul partidei.

Gradinaru a adus-o pe Steaua in avataj, in minutul 82, in urma unei actiuni personale pentru ca, la ultima faza a meciului, sa consfiinteasca scorul final, 1-3, in urma unei actiuni la care a mai participat si Mitrita.

Sursa foto; actualitati.net

Tiberiu Useriu a castigat cel mai greu maraton din lume, 6633 Ultra, care are loc la Cercul Polar

Muhammad Ali a murit! Campionul mondial la box suferea de Parkinson de 32 de ani

Iordanescu, dupa eliminarea de la EURO 2016: A fost o performanta ca am fost aici. Albania nu mai e echipa de pe vremea mea