Livepool – Fulham 4-0 (3-0) in Premier League

FC Liverpool a urcat pe treapta a doua a primei ligi engleze de fotbal dupa victoria categorica obtinuta pe teren propriu, 4-0 impotriva londonezilor de la Fulham.

Fernando Amorebieta, fundasul echipei oaspete, a inscris in propria poarta, in minutul 23, pentru prima resuita a gazdelor.

Martin Skrtel (min.26) si Luis Suarez (min.36 si 54) au stabilit scorul celei mai clare victorii reusite de cormorani in acest sezon.

Sursa foto: mirror.co.uk

Astra Giurgiu invinge la Timisoara si ramane liderul Ligii 1

Simona Halep a invins-o pe Duque-Marino in trei seturi si s-a calificat in sferturi la Washington