-3.2 C
1 decembrie 2020
LIVERPOOL BORUSSIA DORTMUND LIVE ONLINE 14 APRILIE

LIVERPOOL – BORUSSIA DORTMUND live online in returul sferturilor de finala ale LIGII EUROPA

LIVERPOOL BORUSSIA DORTMUND LIVE 14 APRILIE 2016. FINAL. Meci superb intre Liverpool si Dortmund, cu un final pe masura. Cormoranii reusesc sa se califice in semifinalele Ligii Europa dupa ce erau condusi in minutul 65 cu scorul de 3-1. Scor final: Liverpool – Dortmund 4-3.

LIVERPOOL BORUSSIA DORTMUND LIVE 14 APRILIE 2016. Min.90+1. GOOOOOL LIVERPOOL. Dementa pe Anfield Road. Liverpool intoarce scorul si soarta calificarii. Inscrie al patrulea gol prin Dejan Lovren care a reluat cu capul in plasa o centrare a lui James Milner. Scor Liverpool – Dortmund 4-3 (min.90).

LIVERPOOL BORUSSIA DORTMUND LIVE 14 APRILIE 2016. Min.78. GOOOOOLLIVERPOOL. Liverpool spera. Mamadou Sakhoinscrie pentru gazde si scorul devine egalla general intre cele doua formatii. Scor Liverpool – Dortmund 3-3 (min.78).

LIVERPOOL BORUSSIA DORTMUND LIVE 14 APRILIE 2016. Min.66. Liverpool reduce diferenta. Philippe Coutinho il invinge pe Weidenfellercu un sut plasat din afara careului. Scor Liverpool – Dortmund 2-3 (min.66).

LIVERPOOL BORUSSIA DORTMUND LIVE 14 APRILIE 2016. Min.57. GOOOOOL DORTMUND. Zarurile par a fi aruncate in privinta calificarii. Dortmund are din nou un avantaj de doua goluri, in fata lui Liverpool,dupa reusita lui Marco Reus care a beneficiat de o pasa decisiva a lui  Mats Hummels. Scor Liverpool – Dortmund 1-3 (min.57).

LIVERPOOL BORUSSIA DORTMUND LIVE 14 APRILIE 2016. Min.48. GOOOOL LIVERPOOL. Divock Origi readuce speranta in tabara gazdelor dupa ce concretizeaza un serviciu excelent al lui Emre Can. Scor Liverpool – Dortmund 1-2 (min.48).

LIVERPOOL BORUSSIA DORTMUND LIVE 14 APRILIE 2016. PAUZA. Entuziasmul lui Liverpool a fost contracarat de jocul consistent al echipei oaspete care, la adapostul unui avantaj linistitor, incepe sa viseze deja la semifinalele Ligii Europa. Scor Liverpool – Dortmund 0-2 (pauza).

LIVERPOOL BORUSSIA DORTMUND LIVE 14 APRILIE 2016. Min.36. Pierre-Emerick Aubameyang are sansa dublei in varful bocancului insa suteaza imprecis din interioruol careului. Scor Liverpool – Dortmund 0-2 (min.36).

LIVERPOOL BORUSSIA DORTMUND LIVE 14 APRILIE 2016. Min.27. Prima mare ocazie de gol a lui Liverpool este semnata de Firmino insa lovitura lui de cap trece putin pe langa stalpul din dreapta al portii echipei oaspete. Scor Liverpool – Dortmund 0-2 (min.27).

LIVERPOOL BORUSSIA DORTMUND LIVE 14 APRILIE 2016. Min.8. GOOOOOL DORTMUND. Echipa oaspete isi dubleaza avantajul prin Pierre-Emerick Aubameyang. Scor Liverpool – Dortmund 0-2 (min.8).

LIVERPOOL BORUSSIA DORTMUND LIVE 14 APRILIE 2016. Min.5. GOOOOOL DORTMUND. Inceput departida favorabil oaspetilor. Henrikh Mkhitaryan reia in plasa portii adverse un balon respins neglijent de defensiva cormoranilor. Scor Liverpool – Dortmund 0-1 (min.5).

LIVERPOOL BORUSSIA DORTMUND LIVE 14 APRILIE 2016. Mare meci la Liverpool in sferturile de finala ale Ligii Europa intre actuala formatie antrenata de Jurgen Klopp si Borussia Dortmund, fosta lui echipa alaturi de care tehnicianul german a obtinut rezultate foarte bune.

LIVERPOOL BORUSSIA DORTMUND LIVE 14 APRILIE 2016. In mansa tur cele doua echipe au terminat la egalitate, scor 1-1, o partida extrem de spectaculoasa in care Liverpool a cautat sa-si depaseasca evolutiile din Premier League iar Borussia si-a dorit confirmarea statutului de favorita.

LIVERPOOL BORUSSIA DORTMUND LIVE 14 APRILIE 2016. Cormoranii nu au un sezon de exceptie in campionat. Ocupa doar locul 8 si are sanse reduse de a prinde un loc de cupa europeana. Asadar, miza calificarii in semifinale este una de importanta majora pentru gazdele din aceasta seara.

LIVERPOOL BORUSSIA DORTMUND LIVE 14 APRILIE 2016. Borussia este pe 2 in Bundesliga si, cel mai probabil, va evolu direct in grupele Ligii Campionilor. Chiar daca germanii si-au asigurat prezenta in viitorul sezon european, sunt suficient de motivati pentru a-si adauga la palmares trofeul Ligii Europa.

LIVERPOOL BORUSSIA DORTMUND LIVE 14 APRILIE 2016. Cei doi antrenori au la dispozitie aproape toti titularii de baza astfel incat exista premise ca, in acesta seara, sa avem parte de o noua confruntare de referinta.

Echipe probabile:

Liverpool: Mignolet; Clyne, Lovren, Sakho, Moreno; Can, Allen, Milner; Lallana, Origi, Coutinho

Borussia Dortmund: Weidenfeller; Piszczek, Bender, Hummels, Schmelzer; Weigl, Castro, Sahin, Mkhitaryan, Reus; Aubameyang

Partida va incepe la ora 22:00.

REAL MADRID – ATLETICO MADRID LIVE ONLINE in finala LIGII CAMPIONILOR 28 MAI 2016

FINALA AUSTRALIAN OPEN 2017. Serena William a castigata finala jucata impotriva surorii sale Venus

Simona Halep a revenit pe locul I WTA cu un avans de 440 de puncte fata de Wozniacki. Toate cele sase romance din Top 100 WTA au urcat in clasament