LIVERPOOL VILLAREAL LIVE ONLINE EUROPA LIGUE

LIVERPOOL – VILLAREAL LIVE ONLINE in returul semifinalelor LIGII EUROPA

LIVERPOOL VILLAREAL LIVE 5 MAI 2016. FINAL. Liverppol a invins cu scorul de 3-0 si a obtinut astfel calificarea in finala Europa Ligue acolo unde o va intalni pe Sevilla, ajunsa in ultimul act al competitiei dupa ce a intrecut la capatul dublei mase pe Sahtior Donetk, echipa antrenata de Mircea Lucescu.

LIVERPOOL VILLAREAL LIVE 5 MAI 2016. Min.81. GOOOOOL LIVERPOOL. Adam Lallana (Liverpool) primeste o pasa decisiva, ramane unu-la-unu cu portarul si cu calm trimite mingea in fundul plasa. Scor Liverpool – Villareal 3-0 (min.81).

LIVERPOOL VILLAREAL LIVE 5 MAI 2016. Min.63. GOOOOOL LIVERPOOL. Daniel Sturridge (Liverpool) controleaza balonul dupa o pasa trimisa de Roberto Firmino. Castiga spatiu de un metru si trimite un sut splendid care intra in coltul drept de jos. Mingea deviaza în poartă din bara. Scor Liverpool – Villareal 2-0 (min.63).

LIVERPOOL VILLAREAL LIVE 5 MAI 2016. PAUZA. Liverpool conduce cu 1-0 dupa primele 45 de minute insa acest scor nu ar trimite-o in finala ci ar duce duelul in prelungiri. Scor Liverpool – Villareal 1-0 (pauza).

LIVERPOOL VILLAREAL LIVE 5 MAI 2016. Min.14. Adam Lallana (Liverpool) primeste o pasa si rateaza o sansa uriasa, sutul sau din zona de pedeapsa zboara cu centimetri pe langa bara din partea stanga. Scor Liverpool – Villareal 1-0 (min.14).

LIVERPOOL VILLAREAL LIVE 5 MAI 2016. Min.7. GOOOOOL LIVERPOOL. Cormoranii egaleaza scorul la general datorita golului inscris de Daniel Sturridge. Scor Liverpool – Villareal 1-0 (min.7).

LIVERPOOL VILLAREAL LIVE 5 MAI 2016. Min.6. Jonathan dos Santos (Villarreal) iroseste o sansa mare! Trimite un sut de la marginea careului care se duce cu putin peste bara transversala. Scor Liverpool – Villareal 0-0 (min.6).

LIVERPOOL VILLAREAL LIVE 5 MAI 2016. Min.2. Roberto Firmino (Liverpool) trimite o diagonala periculoasa dar mingea este interceptata de adversar. Scor Liverpool – Villareal 0-0 (min.2).

LIVERPOOL VILLAREAL LIVE 5 MAI 2016. Cea mai interesanta semifinala de Liga Europa din aceasta seara pare a fi confruntarea dintre FC Liverpool si Villareal. In tur s-au impus ibericii cu scorul de 1-0 lucru care ii ofera statutul de favorita la calificarea in finala insa Liverpool a demonstrat ca poate intoarce oricand calculele hartiei.

LIVERPOOL VILLAREAL LIVE 5 MAI 2016. Formatia antrenata de Klopp este iesita din calculele calificarii in grupele Ligii Campionilor astfel incat si-a permis „luxul” de trata mai relaxat meciul de campionat cu Swansea pe care, de altfel, l-a si pierdut cu scorul de 3-1.

LIVERPOOL VILLAREAL LIVE 5 MAI 2016. Liverpool mizeaza cu toate atuurile pe o calificare in finala Ligii Europa. Ar fi o noua finala in competiile europene dupa finala de Liga Campionilor jucata impotriva lui AC Milan in anul 2007.

LIVERPOOL VILLAREAL LIVE 5 MAI 2016. Villareal are un usor avantaj in fata britanicilor in conditiile in care isi poate permite si o infrangere la limita, in conditiile in care ar inscrie in poarta adversarei. Ce-i drept, Villareal a inscris in 31 dintre ultimele 32 de partide disputate in cupele europene deci sarcina lui Liverpool se anunta una extrem de dificila.

LIVERPOOL VILLAREAL LIVE 5 MAI 2016. La Liverpool nu vor evolua Origi, Henderson, Ings, Gomez si Sakho in timp ce oaspetii nu au nicio problema de lot.

Formatii probabile:

Liverpool: Mignolet; Clyne, Lovren, Toure, Moreno; Allen, Can, Milner; Lallana, Coutinho; Sturridge.

Villarreal: Asenjo; Mario Gaspar, Musacchio, Víctor Ruiz, Jaume Costa; Jonathan Dos Santos, Bruno Soriano, Trigueros, Denis Suarez; Soldado, Bakambu.

Partida va incepe la ora 22:05.

HANDBAL: CSM Bucuresti le-a transferat pe Talida Tolnai si Oana Manea

CSM Bucuresti a castigat al doilea meci din grupele principale ale Ligii Campionilor si este aproape de sferturi

Sanmartean, desemnat cel mai bun jucator roman. Arlauskis, cel mai bun portar. Szukala, cel mai bun fundas. Keseru, cel mai bun atacant