LIVERPOOL VILLAREAL LIVE ONLINE EUROPA LIGUE

LIVERPOOL – VILLAREAL LIVE ONLINE in returul semifinalelor LIGII EUROPA

LIVERPOOL VILLAREAL LIVE 5 MAI 2016. FINAL. Liverppol a invins cu scorul de 3-0 si a obtinut astfel calificarea in finala Europa Ligue acolo unde o va intalni pe Sevilla, ajunsa in ultimul act al competitiei dupa ce a intrecut la capatul dublei mase pe Sahtior Donetk, echipa antrenata de Mircea Lucescu.

LIVERPOOL VILLAREAL LIVE 5 MAI 2016. Min.81. GOOOOOL LIVERPOOL. Adam Lallana (Liverpool) primeste o pasa decisiva, ramane unu-la-unu cu portarul si cu calm trimite mingea in fundul plasa. Scor Liverpool – Villareal 3-0 (min.81).

LIVERPOOL VILLAREAL LIVE 5 MAI 2016. Min.63. GOOOOOL LIVERPOOL. Daniel Sturridge (Liverpool) controleaza balonul dupa o pasa trimisa de Roberto Firmino. Castiga spatiu de un metru si trimite un sut splendid care intra in coltul drept de jos. Mingea deviaza în poartă din bara. Scor Liverpool – Villareal 2-0 (min.63).

LIVERPOOL VILLAREAL LIVE 5 MAI 2016. PAUZA. Liverpool conduce cu 1-0 dupa primele 45 de minute insa acest scor nu ar trimite-o in finala ci ar duce duelul in prelungiri. Scor Liverpool – Villareal 1-0 (pauza).

LIVERPOOL VILLAREAL LIVE 5 MAI 2016. Min.14. Adam Lallana (Liverpool) primeste o pasa si rateaza o sansa uriasa, sutul sau din zona de pedeapsa zboara cu centimetri pe langa bara din partea stanga. Scor Liverpool – Villareal 1-0 (min.14).

LIVERPOOL VILLAREAL LIVE 5 MAI 2016. Min.7. GOOOOOL LIVERPOOL. Cormoranii egaleaza scorul la general datorita golului inscris de Daniel Sturridge. Scor Liverpool – Villareal 1-0 (min.7).

LIVERPOOL VILLAREAL LIVE 5 MAI 2016. Min.6. Jonathan dos Santos (Villarreal) iroseste o sansa mare! Trimite un sut de la marginea careului care se duce cu putin peste bara transversala. Scor Liverpool – Villareal 0-0 (min.6).

LIVERPOOL VILLAREAL LIVE 5 MAI 2016. Min.2. Roberto Firmino (Liverpool) trimite o diagonala periculoasa dar mingea este interceptata de adversar. Scor Liverpool – Villareal 0-0 (min.2).

LIVERPOOL VILLAREAL LIVE 5 MAI 2016. Cea mai interesanta semifinala de Liga Europa din aceasta seara pare a fi confruntarea dintre FC Liverpool si Villareal. In tur s-au impus ibericii cu scorul de 1-0 lucru care ii ofera statutul de favorita la calificarea in finala insa Liverpool a demonstrat ca poate intoarce oricand calculele hartiei.

LIVERPOOL VILLAREAL LIVE 5 MAI 2016. Formatia antrenata de Klopp este iesita din calculele calificarii in grupele Ligii Campionilor astfel incat si-a permis „luxul” de trata mai relaxat meciul de campionat cu Swansea pe care, de altfel, l-a si pierdut cu scorul de 3-1.

LIVERPOOL VILLAREAL LIVE 5 MAI 2016. Liverpool mizeaza cu toate atuurile pe o calificare in finala Ligii Europa. Ar fi o noua finala in competiile europene dupa finala de Liga Campionilor jucata impotriva lui AC Milan in anul 2007.

LIVERPOOL VILLAREAL LIVE 5 MAI 2016. Villareal are un usor avantaj in fata britanicilor in conditiile in care isi poate permite si o infrangere la limita, in conditiile in care ar inscrie in poarta adversarei. Ce-i drept, Villareal a inscris in 31 dintre ultimele 32 de partide disputate in cupele europene deci sarcina lui Liverpool se anunta una extrem de dificila.

LIVERPOOL VILLAREAL LIVE 5 MAI 2016. La Liverpool nu vor evolua Origi, Henderson, Ings, Gomez si Sakho in timp ce oaspetii nu au nicio problema de lot.

Formatii probabile:

Liverpool: Mignolet; Clyne, Lovren, Toure, Moreno; Allen, Can, Milner; Lallana, Coutinho; Sturridge.

Villarreal: Asenjo; Mario Gaspar, Musacchio, Víctor Ruiz, Jaume Costa; Jonathan Dos Santos, Bruno Soriano, Trigueros, Denis Suarez; Soldado, Bakambu.

Partida va incepe la ora 22:05.

Toti fotbalistii rusi care au participat la Campionatul Mondial 2014 sunt suspectati ca s-au dopat

LIGA CAMPIONILOR 5 NOIEMBRIE 2013: Egal de gala la Torino