-8.9 C
19 ianuarie 2021

LOCAL KOMBAT TORINO. Bogdan Stoica – Damian Garcia. UPDATE

Bogdan Stoica l-a invins prin KO pe spaniolul Damian Garcia (36 de ani), sambata seara, in galaLocal Kombat de la Torino (Italia). Inainte de meciul cu Bogdan Stoica, Damian Garcia avea 45 de meciuri la profesionisti si 25 de KO.

Bogdan Stoica a intrat in ring infasurat in steagul Romaniei pe melodia din filmul Gladiatorul. Cezar Lungu este arbitru de ring.

RUNDA A TREIA – KO de senzatie a lui Bogdan Stoica la inceputul celei de-a treia reprize in uralele sutelor de romani din sala de la Torino. A fost o lovitura de dreapta direct in barbia lui Damian Garcia, care s-a prabusit fara drept de apel.

RUNDA A DOUA – In repriza a doua, Stoica a intrat mult mai decis in ring,a  inceput sa domine partida si cu ajutorul loviturilor de stanga si-a pus in mai multe randuri adversarul in dificultate. La capatul unui astfel de atac, Bogdan Stoica parea aproape de a-l pune pe spaniol la pamant, insa Garcia a replicat neasteptat de periculos, reusind sa-si neutralizeze adversarul. Repriza s-a incheiat cu un usor avantaj pentru Bogdan Stoica.

PRIMA RUNDA – Prima repriza a inceptu in nota de dominare a spaniolului, care a punctat in special cu lovituri de pumni. Desi cu o alonja superioara, Bogdan Stoica s-a rezumat prin a puncta in special cu lovituri de picior. De la jumatatea reprizei romanul a inceput sa domine partida si si-a pus in dificultate de cateva ori adversarul. A fost totusi o prima repriza echilibrata.

In gala „Regele Junglei” Morosanu, uriasul Catinas, dar si Bogdan Stoica intra in aceasta seara in ringul de bataie! Gala de la Torino se vede la Sport.ro, de la ora 20:00

Dinamo l-a adus pe Bilanski de la Zalgiris Vilnius

LPF a aprobat ca unele meciuri din Liga 1 sa fie arbtrate de brigazi din strainatate

CE HANDBAL 2016. Romania a pierdut meciul cu Danemarca si rateaza sansa de a se lupta pentru medalii