-0.7 C
29 noiembrie 2020
Viata bate filmul

MANCHESTER CITY-BARCELONA 1-2 (0-2) in turul optimilor de finala ale Ligii Campionilor

Barcelona si-a respectat statutul de favorita in partida desfasurata in deplasarea de la Manchester, contra lui City, in turul optimilor de finala ale Ligii Campionilor.

Echipa antrenata de Luis Enrique s-a impus cu scorul de 2-1, la capatul unei partide cu doua reprize diferite ca desfasurare, prima dominata cu autoritate de oaspeti si a doua cu gazdele la timona, pana in momentul in care au inceput sa evolueze in inferioritate numerica.

Luis Suarez a reusit sa inscrie o dubla in poarta gazdelor, punctand in minutul 16, la capatul unei faze prelungite de atac, si in minutul 30, la capatul unei actiuni personale.

Dupa o prima repriza slaba, City a iesit de la vestiare mult mai determinata. A inceput sa domine intalnirea si a redus din hadicap in minutul 69 cand Kun Aguero, cel mai bun jucator al ei, a inscris dupa o pasa a lui David Silva.

Avantul gazdelor avea insa sa se tempereze incepand cu minutul 74, atunci cand Gael Clichy a fost eliminat dupa ce a incasat al doilea cartionas galben.

In minutele de prelungire, Zabaleta comite fault in propria suprafata de pedeapsa si arbitrul Felix Brych a acordat penalty Barcelonei. Lionel Messi a ratat, scorul final al intalnirii ramanand 1-2.

Au evoluat urmatoarele formatii:

MANCHESTER CITY: Hart – Clichy, Demichelis, Kompany, Zabaleta – Silva (Sagna), Milner, Fernando, Nasri (Fernandinho) – Aguero, Dzeko (Bony)

FC BARCELONA: ter Stegen – Alves (Adriano), Pique, Mascherano, Alba – Rakitic (Mathieu), Busquets, Iniesta – Messi, Suarez, Neymar (Pedro)

MIREASA PENTRU FIUL MEU 15 FEBRUARIE 2016. Florin si-a asumat prestatiile la videochat insa a negat ca este homosexual

MIREASA PENTRU FIUL MEU 13 MARTIE 2016. Alexandra…sau cum iti poti da in petec atunci cand te simti geloasa!