Otelul – FC Vaslui 1-2 (0-1) in Liga 1

FC Vaslui a confirmat forma buna pe care o traverseaza in aceasta parte a campionatului, reusind sa invinga cu scorul de 2-1 pe terenul echipei Otelul Galati, intr-o partida contand pentru etaoa a 15-a a Ligii 1.

Vasluiul a deschis scorul in minutul 28 prin Wilk, mijlocasul oaspetilor inscriind cu un sut plasat de la marginea careului.

S-a facut 0-2, cu sase minute inainte de final. Antal a fost faultat in suprafata de pedeapsa a gazdelor, tot el executand penaltyul, cu un sut fara sperante pentru Branet.

Golul de onoare al gazdelor a fost inscris de Marquinhos, acesta punctand dintr-o noula lovitura de pedeapsa acordata de arbitrul Catalin Popa.

Au evoluat urmatorii jucatori:

Otelul Galati: Branet – Sarghi, Miselaricu, Sipovici, Popescu – Cooper, Giurgiu (Tudorie ’90) – Iorga (Bajenaru ’77), Marquinhos, Gavrila (Astafei ’61) – Henrique. Antrenor: Ewald Lienen.

FC Vaslui: Cerniakuskas – Celeban, Prahic, Cordos, Musat – Sanmartean (Patulea ’87), Madson – Viveiros (Lovrecici ’57), Antal, Wilk (Enescu ’77) – Temwanjera. Antrenor: Liviu Ciobotariu.

Sursa foto: sportulsalajan.ro

Jocurile Olimpice de Iarna din Coreea de Sud: COSR a stabilit componenta lotului Romaniei la Pyeongchang