Pandurii Tg.Jiu – Fiorentina 1-2 (1-0) in grupele Ligii Europa

Pandurii Tragu Jiu a fost invinsa de Fiorentina cu scorul de 2-1 intr-o partida desfasurata pe Cluj Arena, contand pentru etapa a 4-a grupei E a Ligii Europei.

Gazdele au deschis scorul in minutul 32, brazilianul Eric inscriind spectaculos, din foarfeca, dintr-o centrare vebita de pe partea dreapta de la Buleica.

Finalul de meci a apartinut insa toscanilor. In minutul 86, Fiorentina a egalat situatia pe tabela de marcaj, Matos punctand dupa o combinatie cu mijlocasul Cuadrado.

Echipa italiana a obtinut toate cele trei puncte in urma golului reusit la ultima faza a jocului, Borja Valero punctand pentru a cea de-a patra victorie din tot atatea partide disputate.

Au evoluat urmatorii jucatori:

Pandurii Targu Jiu: Stanca (Mingote ’24) – Ungurusan, Paraskevas, Erico (Mamele ’39), Momcilovici – Breeveld, Anton – Buleica, Eric, Distefano (Sipo ’86) – Dos Santos. Antrenor: Cristian Pustai.

Fiorentina: Munua – Roncaglia, G. Rodriguez, Compper, Alonso – Cuadrado, Aquilani, Fernandez (Ilicici ’65) – Joaquin, Matos, Iakovenko (Borja Valero ’46). Antrenor: Vincenzo Montella.

Articole asemănătoare

REZULTATE AUSTRALIAN OPEN, MASCULIN: Djokovic, Nishikori si Wawrinka merg in optimi