8.1 C
19 septembrie 2021
preliminarii-cm-2018-rezultate

PRELIMINARII CM 2018, REZULTATE 7 OCTOMBRIE 2016. Franta a surclasat Bulgaria la Paris, Elvetia victorie dramatica in Ungaria

PRELIMINARII CM 2018 DIN 7 OCTOMBRIE 2016. Seara cu noua partide contand pentru preliminariile Campionatului Mondial 2018. S-a jucat in grupele A, B si H cu rezultate asteptate de speciliasti, singura semi-surpriza fiind victoria repurtata de nationala Insulelor Feroe in Letonia.

PRELIMINARII CM 2018 DIN 7 OCTOMBRIE 2016. Doua rezultate identice in grupa A, 4-1, cu Olanda invingatoare in fata Belarusului, dubla alui Quincy Promes, si cu Franta triumfatoare in fara Bulgariei,dubla Kevin Gameiro, dupa ce vecii nostri de la sud de Dunare deschisesera scorul in minutul 6.

PRELIMINARII CM 2018 DIN 7 OCTOMBRIE 2016. In grupa B, lider este Elvetia dupa ce a reusit sa-si apropie dramatic toate cele trei puncte ale intalnirii disputate in deplasarea din Ungaria, golul victorie fiind inscris de Valentin Stocker in minutul 90. Insulele Feroe a urcat pe 2 dupa victoria cu 2-0 din Letonia in timp ce Portugalia completeaza podiumul dupa 6-0 cu Andorra.

PRELIMINARII CM 2018 DIN 7 OCTOMBRIE 2016. Belgia si Grecia sunt la egalitate in fruntea clasamentului grupei H, ambele cu punctaj maxim. Belgienii aufacut spectacol acasa in fata Bosniei, scor 4-0, in timp ce Grecia a dispus de Cipru cu 2-0.

DINAMO – STEAUA 2-2, meci cu nume de mare derby disputat in Liga 4

Raul Catinas, K1 MADRID. Romanul a castigat meciul cu spaniolul Trallero la puncte

ROMANIA – BULGARIA 0-0, intr-o partida amicala desfasurata in Antalya